Nastroje na rynku kryptowalut najgorsze od marca 2020 r.

206

Obecna sytuacja na rynku bitcoina i kryptowalut przypomina tę po covidowym krachu w marcu 2020 r. Wskaźnik strachu i chciwości osiągnął najniższy poziom od wiosny 2020 r.

Kurs bitcoina

Bitcoin (BTC) powrócił do poziomu ok. 30 500 USD. Obecnie 1 BTC kosztuje dokładnie 30 600 USD, czyli 2,6% więcej niż wczoraj, ale nadal aż 3,8% mniej niż 7 dni temu.

W mediach można znaleźć artykuły o „śmierci BTC”, do tego indeks strachu i chciwości osiągnął poziom mniejszy niż 10, który oznacza skrajny strach.

Analityk Credible Crypto widzi w tym wszystkim elementy do uśmiechu. Opierając się na historycznych danych, przekonywał na Twitterze, że bitcoin nie powinien już nawet spaść do 20 000 USD, czyli ATH z bańki z 2017 r.

– Argument przemawiający za 13 000-14 000 USD za 1 BTC oparty był na założeniu, że poprzednie bessy doprowadziły do ​​80% spadków od szczytu – stwierdził. Przypomnijmy, że ATH obecnego cyklu wyniosło nieco ponad 60 000 USD. – To takie samo założenie, jakie ludzie poczynili przy 30 tysiącach w czerwcu 2021 roku, zanim 3 miesiące później osiągnęliśmy nowy ATH wynoszące 65 tysięcy – dodał.

Analityk jest zdania, że najgorsze może być już za nami. Czy możliwe są jednak dalsze spadki? Czy przetestujemy 20 000 USD?

– Nie spodziewałem się tego. Czy to możliwe? Tak, ale, jak powiedziałem wcześniej, ponowny test poprzednich szczytów cyklu nigdy wcześniej się nie zdarzył – więc uważam, że jest to bardzo mało prawdopodobne – odpowiedział.

Klimat jak na początku pandemii

Warto dodać, że obecna sytuacja rynkowa przypomina tę z marca 2020 r., kiedy świat na dobre wszedł w okres pandemii i lockdownów. Rynki zareagowały na to krachem. Jak się jednak okazało, bitcoin, co prawda, stracił wtedy mocno na wartości, ale szybko zaczął drożej. Z obecnej perspektywy czasowej widać, że był to wręcz idealny moment na zakup kryptowalut.

Czy teraz będzie podobnie? Trudno jasno odpowiedzieć na to pytanie. Historycznie jednak patrząc na wycenę bitcoina, widać, że najlepszymi momentami za zakupy były właśnie tego typu krachy, jak ten, który miał miejsce kilka dni temu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments