Najlepsza prezentacja startupu na Reach4.biz Meetup otrzyma inwestycję 25 000 USD od Pointer.Capital

103

pożyczki ratalneJesteśmy na wczesnym etapie rewolucji cyfrowego pieniądza. Pomimo rosnącej adopcji walut cyfrowych, jest to dobry czas na inwestowanie w kolejnego potentata rynkowego pokroju Google, Amazon czy Tesla w świecie blokchainu. Co więcej hossa tego trendu jest jeszcze przed nami.

To najlepszy czas na inwestowanie w nadchodzące unicorny

Z początkiem 2021 roku uruchomiliśmy wehikuł inwestycyjny w postaci funduszu VC, aby mieć realny wpływ na zmieniający się rynek oraz brać udział w tej pokoleniowej rewolucji. Opierając się na naszym doświadczeniu oraz szczegółowych badaniach, wierzymy, że lata 2021-2024 to najlepszy czas na inwestowanie w nadchodzącą fale jednorożców w branży fintech / crypto. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości każda znacząca firma będzie fintechem.

Zmiana pokoleniowa wynikać będzie przede wszystkim z potrzeb i wyzwań, jakie stawia przed nami aktualny świat oraz system finansowy. Strefa bezpieczeństwa, prywatności oraz finansów osobistych nigdy wcześniej nie potrzebowała rozwiązań z branży fintech / crypto tak bardzo, jak dziś. Stajemy przed zmianą paradygmatu, do której przyczyni się świat blockchaina, zdecentralizowanych finansów oraz elementów potwierdzających własność jednostki.

Jedną z koncepcji inwestowania jest ustawianie się w przeciwnej pozycji do głównego trendu. Kontrariańska strategia inwestycyjna zakłada:

  • ekspozycję na najszybciej rosnące modele biznesowe w świecie Crypto / Fintech;
  • inwestycje oparte na wartości oraz użyteczności projektów dostosowane do najwyższych standardów ( w tym AML i KYC);
  • Equity Crowdfunding oraz Emisja Tokenów jako mechanizm błyskawicznego rozwoju projektów.

Jako zespół, w ciągu 5 ostatnich lat zebraliśmy ponad 250 milionów dolarów dla ponad 100 startupów na wczesnym etapie rozwoju ich firmy, dziękinaszemu doświadczeniu w lewarowaniu inwestycji za pomocą Equity Crowdfundigu oraz Emisji Tokenów. W naszych projektach wzięło udział ponad 130 000 inwestorów indywidualnych.

Jesteśmy częścią największej na świecie organizacji zrzeszających Aniołów Biznesu oraz działamy pod parasolem AngelList – platformy, która zainwestowała w ponad 150 firm, a te następnie stały się unicornami. Jako fundusz VC funkcjonujemy w formule Rolling Fund, gdzie kwartalnie inwestujemy pieniądze inwestorów, osiągając tym samym od 4 do 8 inwestycji rocznie. Jako Pointer.Capital na przestrzeni ostatniego roku wygenerowaliśmy wzrost wartości naszych inwestycji o 570%.

Zasady, które wyznajemy:

  • Inwestujemy w pionierów rynku, którzy mogą stać się liderami danej kategorii.
  • Lokujemy kapitał w projekty, które mają potencjał wzrostu na wartości ponad 50 X (ROI).
  • Firma musi posiadać minimum dwóch w pełni zaangażowanych Founderów.
  • Głównie skupiamy się na amerykańskim (US) oraz europejskim (EU) rynku.

Jako Partner konferencji Reach4.biz Meetup objęliśmy Patronat nad ścieżką tematyczną Strefy Startupowej – Startupy w branży Blockchain. W ramach tego panelu na Scenie Startupowej zaprezentuje się 10 firm. Spośród nich wybierzemy najciekawszy projekt, w który zainwestujemy 25 000 USD. Dodatkowo uczestnikom, którzy nabędą bilet kategorii VIP Plus udostępnimy Strefę Zamkniętą Pointer.Capital, w ramach której Lukas S. Zgiep poprowadzi prelekcję w obszarze Decentralized Autonomous Venture Capital oraz Private Cities.

Więcej o konferencji oraz rejestracja: reach4.biz/meetup

Informacje dla aplikujących startupów: https://reach4.biz/startupy/reach4-biz-meetup-zgloszenia-startupow/

Artykuł przygotowany przez: Pointer.Capital

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments