Najlepiej zarabiające aktorki

235

Wczoraj pisaliśmy o najlepiej zarabiających aktorach (ten ranking znajdziecie w tym miejscu). Dziś czas przyjrzeć się płci pięknej, która – jak wynika z danych – także zarabia na graniu w filmach krocie.

Przypomnijmy jeszcze, że poniższe dane opublikował w sierpniu magazyn Forbes i dotyczą one okresu od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku.

Poniżej prezentujemy wam TOP 10 najlepiej zarabiających aktorek filmowych!

Ellen Pompeo – miejsce 10.

Na start pewna ciekawostka. W rankingu dot. mężczyzn dominowali aktorzy filmowi i do tego z Hollywood. Wyjątki pochodziły z Bollywood i Azji. Pompeo to zaś gwiazda seriali. W badanym przez Forbesa okresie zarobiła aż 22 mln dol. przychodu. Ciekawe jest to, że ona sama nie grywa już w „dużych” filmach, a w serialach. Znak czasu? Tak, okazuje się, że dziś i w tym segmencie rynku można zarabiać duże kwoty. Ellen jest znana z produkcji „Chirurdzy”, w której występuje od lat.

Charlize Theron – miejsce 9.

Tym razem mamy już do czynienia z gwiazdą i do tego jedną z najpiękniejszych kobiet świata. W jakich filmach mogliśmy ją podziwiać? Przede wszystkim w świetnej komedii romantycznej „Niedobrani”, gdzie zagrała kandydatkę na prezydenta USA, i w „Tully”, gdzie wcieliła się we wręcz swoje przeciwieństwo z pierwszej produkcji. Widzowie i producenci docenili jej kreatywność. Theron zarobiła 23 mln USD.

Margot Robbie – miejsce 8.

Wspomnieliśmy coś o najpiękniejszych kobietach świata? Margot zdecydowanie podbija w tej kategorii stawkę. Co jednak ciekawe, w badanym okresie pojawiła się ona w „Marii, królowej Szkotów”, gdzie charakteryzacja zdecydowanie odjęła jej wiele punktów urody. Nie przeszkodziło jej to wzbogacić się aż o 23,5 mln USD.

Elisabeth Moss – miejsce 7.

Moss gwiazdą stała się dzięki serialowi (znowu!) „Opowieści podręcznej”, gdzie zagrała główną rolę. Ponadto od czerwca 2018 do czerwca 2019 r. zagrała w innych mniej znanych filmach i horrorze „Us”. To wystarczyło, by zarobić 24 mln USD.

Kaley Cuoco – miejsce 6

Mamy kolejną gazdę seriali. Cuoco zarobiła dzięki swojej pracy 25 mln dol. Większa część tej sumy pochodzi z jej udziału w finałowym sezonie serialu „Teoria Wielkiego Podrywu”.

Jennifer Aniston – miejsce 5.

Aniston może i nie gra w szczególnie ambitnych filmach, ale to nie przeszkadza jej zarabiać naprawdę wielkich sum. Ma podobną pozycję na rynku jak Adam Sandler, z którym zagrała w filmie Netfliksa „Zabójczy rejs”. To głównie dzięki tej pozycji znalazła się w tym rankingu. Zarobiła aż 28 mln USD.

Nicole Kidman – miejsce 4.

Kidman pojawiła się w przebadanym okresie m.in. w hitowym „Aquamanie”, który zarobił dla swoich twórców ponad miliard dolarów. Słynna aktorka zagrała jednak też w dramacie „Destroyer”. Po tych rolach na jej konto wpłynęły 34 mln USD.

Reese Witherspoon – miejsce 3.

Mamy podium. Na nim stoi m.in. Reese Witherspoon z 35 mln dol. Zagrała w projekcie HBO „Wielkie kłamstewka”, ale też w serialu „The Morning Show”, tworzonego dla Apple TV+.

Sofia Vergara – miejsce 2.

Po raz kolejny mamy tu gwiazdę serialu. Tym razem chodzi o „Współczesną rodzinę”. Vergara dzięki tej roli jest najlepiej zarabiającą aktorką telewizyjną sezonu. Już zresztą znajdowała się na szczycie takiego rankingu w 2012 roku. Teraz zarobiła „tylko” 44 mln USD.

Scarlett Johansson – miejsce 1.

Pierwsze miejsce musiało należeć do niej! Gwiazda Marvela zarobiła aż 56 mln USD. Dochód ten pochodzi głównie z udziału aktorki w „Endgame”. Dzięki tej produkcji na jej konto wpłynęło 35 mln USD. Reszta to gaża za udział w przyszłorocznym filmie solowym o „Czarnej Wdowie” oraz pieniądze z kampanii reklamowych kilku marek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments