Najlepiej płatne zawody na świecie – top7

0
zawód

Każda praca powinna być odpowiednio wynagradzana. Oczywiście znajdziemy profesje, które pozwalają osiągnąć dochód, o jakim przeciętny Polak może wyłącznie pomarzyć. Jakie zatem są najlepiej płatne zawody na świecie? Oto aktualne top7.

Lekarz

Zdecydowanie najwyższe zarobki pozwala osiągnąć praca w zawodzie lekarza. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od specjalizacji, doświadczenia, czy kraju, w którym pracujemy. Od lat to w USA najlepiej opłaca się zawody medyczne, a na pierwszym miejscu jest anestezjolog, który może zarobić nawet 410 tys. dolarów rocznie. Na drugim miejscu jest chirurg (396 tys. dolarów rocznie), a podium zamyka ortodonta (300 tys. dolarów rocznie). Oczywiście zawód lekarza jest dobrze wynagradzany na całym świecie, a wśród państw pozwalających zarobić najwięcej jest również Kanada, Wielka Brytania oraz Niemcy.

Prawnik korporacyjny

Oczywiście każdy dobry prawnik może liczyć na wysokie zarobki, jednak zdecydowanie najwięcej zarabiają prawnicy korporacyjni. Są to osoby, które nie pracują w kancelarii prawniczej, ale zatrudnione są bezpośrednio przez kancelarię. Pozwala to na wyłączność, która dotyczy m.in. obsługi prawnej transakcji biznesowych, nadzorowania przejęć, czy fuzji oraz nadzoru nad ładem korporacyjnym. W Stanach Zjednoczonych prawnik korporacyjny może osiągnąć zarobki w wysokości około 240 tys. dolarów rocznie.

Pilot

Zawód charakteryzujący się ogromnym ryzykiem, odpowiedzialnością oraz dużymi wymaganiami. Rekompensują to jednak zarobki, które mogą sięgnąć nawet około 230 tys. dolarów rocznie. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych linii lotniczych, rodzaju oraz ilości pokonywanych tras, czy rodzaju pilotowanego samolotu.

Przeczytaj również: Gdzie najtańsza pożyczka przez Internet?

Specjalista IT

Branża IT obejmuje wiele specjalizacji dlatego też oferowane w niej zarobki są bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści IT mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki, które gwarantują im miejsce w top7 najlepiej płatnych zawodów świata. Szacuje się, że najlepsi w branży mogą liczyć na zarobki w granicach 200 – 220 tys. dolarów rocznie.

Profesor uniwersytecki

Ciągle słyszymy, że nauczyciele w Polsce zarabiają zbyt mało. Za granicą jednak należycie docenia się osoby, które dysponują ogromną wiedzą i na co dzień przekazują ją kolejnym pokoleniom. Oczywiście najwięcej zarabiają profesorowie uniwersyteccy, którzy odpowiadają za poziom wykształcenia swoich studentów. Najwyższe wynagrodzenia w tym zawodzie oferowane są w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie najlepsi profesorowie uniwersyteccy zarabiają nawet 190 – 200 tys. dolarów rocznie.

Pracownik platformy wiertniczej

Praca przy wydobyciu ropy, gazu czy innych surowców z wykorzystaniem platformy wiertniczej to jeden z najniebezpieczniejszych i jednocześnie najbardziej wymagających zawodów świata. Pracuje się tam na 12 godzinnych zmianach, przez kolejne 14 lub 28 dni. Niebezpieczeństwa oraz wysiłek rekompensuje wynagrodzenie, które sięga od 60 do 110 tys. dolarów rocznie.

Poławiacz krabów

Kolejny bardzo ryzykowny zawód, którego wykonywanie dla wielu osób kończy się śmiercią lub kalectwem. Wynika to przede wszystkim z pracy w dalekiej odległości od brzegu, znajdowania się pod wodą oraz bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Ryzyko jest jednak opłacalne, ponieważ najlepsi poławiacze krabów potrafią zarobić od 50 do 100 tys. dolarów za sezon.

Powyższe przykłady pokazują, że istnieją na świecie zawody, które pozwalają zarobić fortunę. Oczywiście jest to możliwe dzięki posiadaniu określonej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia. Niektóre z nich wiążą się również z wysokim niebezpieczeństwem, co sprawia że muszą być należycie opłacane, by przyciągnąć kandydatów do pracy. Należy również podkreślić, że na najwyższe zarobki w danym zawodzie mogą liczyć jedynie jego najlepsi przedstawiciele, a pozostałe osoby zarabiają zazwyczaj odpowiednio mniejsze pieniądze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments