Najkorzystniejsze ubezpieczenie dla osoby po 65. roku życia, czyli jakie?

520

Jesteś seniorem, masz więcej, niż 65 lat i chcesz się ubezpieczyć? Być może wydaje Ci się, że to niemożliwe. Jest jednak inaczej. Od kilku lat rynek ubezpieczeń otworzył się na potrzeby osób w wieku emerytalnym. Sprawdź, jak możesz ubezpieczyć swoje zdrowie i życie. 

Sytuacja seniorów w świecie ubezpieczeń

W Polsce żyje ponad 7 milionów osób po 65. roku życia. Wydłużająca się średnia życia oraz stopniowe polepszanie warunków medycznych sprawiły, że firmy ubezpieczeniowe zaczęły dostrzegać możliwości w ubezpieczaniu seniorów. Wcześniej, z uwagi na wysokie ryzyko, oferty dla tej grupy wiekowe były niekorzystne, np. miesięczna składka była stosunkowo wysoka w porównaniu do gwarantowanej sumy ubezpieczenia. Obecnie jednak seniorzy mogą liczyć na znacznie korzystniejsze rozwiązania. W Polsce z ubezpieczenia na życie mogą korzystać osoby do 85. roku życia

Zabezpiecz byt swoich bliskich

Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie dla osób w każdym wieku jest zabezpieczenie w razie śmierci bytu najbliższych. To rozwiązanie, dzięki któremu np. współmałżonek ma możliwość spłaty długów po zmarłym, utrzymania majątku czy poziomu życia. Tego typu umowa może być zawarta na wybrany okres (np. 5 czy 10 lat) lub na tak zwane dożycie. 

Polisa na życie to nie jedyny produkt, z którego mogą skorzystać seniorzy. Towarzystwa proponują również NNW, czyli ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków, a także medyczny Assistance. Pierwsza oferta pozwala uzyskać odszkodowanie w razie stwierdzonego uszczerbku na zdrowiu – dotyczy to leczenia szpitalnego, rehabilitacji, zakupu leków itp. Warto jednak zwrócić uwagę na zakres, jaki NNW obejmuje – w niektórych wypadkach nie będzie ono obowiązywać (np. w razie chorób serca). W przypadku Assistance otrzymujemy pomoc medyczną w domu – zgodnie z warunkami, jakie ustaliliśmy z firmą ubezpieczeniową. 

Od czego zależy cena ubezpieczenia dla osoby starszej?

Na wysokość miesięcznej (lub kwartalnej/półrocznej/rocznej) składki na ubezpieczenie na życie wpływa kilka czynników. Wśród nich warto wymienić:

  • sumę ubezpieczenia. To maksymalna kwota, jaką towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w razie zgonu ubezpieczonego. Im jest ona wyższa, tym musimy więcej zapłacić za składkę. Dla osób starszych suma ubezpieczenia waha się od 5 do ok 75 tysięcy złotych,
  • specjalne oferty, takie jak np. ubezpieczenie na życie dla małżeństw. To sposób na obniżenie składki, która będzie obejmowała małżeństwo,
  • wiek ubezpieczonej osoby,
  • wybór konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • pozostaje jeszcze kwestia badań i oceny stanu zdrowia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe uważają, że nie mają one większego uzasadnienia – poza szczegółową ankietą. Dzięki temu oferta jest dostępna pod względem finansowym.

Miesięczna składka na ubezpieczenie życia dla seniorów rozpoczyna się od 100 zł miesięcznie, jednak w przypadku wysokiej sumy ubezpieczenia może być znacznie droższa – nawet do 1000 zł. 

Jeśli szukasz ubezpieczenia dla osoby starszej w Szczecinie, zgłoś się do Eurofinance. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę – z szerokim zakresem i możliwie jak najniższą składką ubezpieczeniową.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments