Miliarder żałuje, że nie kupił BTC po 100 USD

Udostępnij

David Rubenstein, który nie posiada żadnych kryptowalut, żałuje, że nie kupił bitcoina, gdy jego cena wynosiła 100 dolarów.

David Rubenstein chce kupić taniego bitcoina

Amerykański miliarder i inwestor David Rubenstein, który przez lata deklarował swoje poparcie dla bitcoina, powiedział, że żałuje, że nie kupił kryptowaluty, gdy ta była warta 100 dolarów. Dziś cena BTC wynosi prawie 30 000 USD.

– Żałuję, że nie kupiłem go za 100 dolarów, kiedy Mike Novogratz zaczął go kupować. Teraz kosztuje 29 000 $, więc zarobił dużo pieniędzy, a wielu ludzi, którzy kupili go za 100 $ lub mniej, czuje się z tym całkiem dobrze – powiedział Bloombergowi.

Miliarder przyznał wcześniej, że nie dywersyfikował swojego portfela aktywami cyfrowymi. Jednak on i niektórzy członkowie jego rodziny przekazali potem swoje fundusze firmom obsługującym branżę.

Prosta matematyka pokazuje, że zakup 10 BTC w 2013 r. dałby nam dziś około 300 000 USD. Warto zauważyć, że imponujący wzrost ceny bitcoina w ostatniej dekadzie znacznie przewyższa wzrost ceny złota lub popularnych indeksów. W 2013 roku jedna uncja królewskiego metalu była warta około 1500 USD, podczas gdy obecnie kosztuje ok. 1950 USD, co stanowi 30-procentowy wzrost. Bitcoin, z drugiej strony, wzrósł o 30 000% w tym samym przedziale czasowym.

Rubenstein argumentował również, że wiodący zasób cyfrowy nie „zniknie”, ponieważ niektórym konsumentom podoba się pomysł posiadania cyfrowej waluty, której władze nie mogą kontrolować.

Podkreślił, że obecny rząd USA jest przeciwny kryptowalutom, ale zauważył, że zainteresowanie takimi walutami jest ogromne poza Ameryką.

Rubenstein powiedział również, że jest wielu Republikanów, którzy opowiadają się za BTC. Takimi przykładami są kandydaci na prezydenta Ron DeSantis (gubernator Florydy) i Francis Suarez (burmistrz Miami).

BlackRock wiele zmienił

Następnie miliarder zwrócił uwagę na BlackRock i jego próbę uruchomienia ETF BTC w USA. Jego zdaniem zmieniło to perspektywę ludzi, zwłaszcza tych, którzy „naśmiewają się z bitcoina”.

– Ludzie naśmiewają się z bitcoinów i innych kryptowalut, ale teraz założenie Larry’ego Finka w BlackRock mówi teraz, że będą mieli ETF w bitcoinach, więc mówisz „poczekaj sekundę, jeśli potęga BlackRock jest skłonna mieć ETF w bitcoinie, być może bitcoin będzie jeszcze istniał przez jakiś czas – powiedział.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również