Mike Novogratz: ETF bitcoina jest w USA potrzebny

62
O czym pamiętać, inwestując w Bitcoina? Na co uważać?

ETF bitcoina jest potrzebny, twierdzi, Mike Novogratz, założyciel Galaxy Digital. Uważa, że zatwierdzenie takiego funduszu byłoby ukłonem w stronę bitcoina ze strony władz.

Nadzieje związane z ETF

Zdaniem Novogratza zatwierdzenie takiego funduszu giełdowego (ETF) byłoby równoznaczne z „pieczęcią zatwierdzenia” dla bitcoina od rządu Stanów Zjednoczonych i jego organu nadzoru papierów wartościowych. W wywiadzie dla Bloomberg TV z 12 lipca, założyciel kryptowalutowej firmy inwestycyjnej Galaxy Digital mówił o wielu zgłoszeniach dot. bitcoinowego ETF-a, które trafiły do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w tym jednego od zarządzającego aktywami o wartości 10 bilionów dolarów, firmy BlackRock.

Myślę, że BlackRock, Invesco [i] grupa dostawców ETF to prawdziwy sygnał, że nadchodzi adopcja – powiedział Novogratz.

Dodał, że dla wielu taki ETF byłby „łatwym pierwszym krokiem” w świecie kryptowalut.

– Po prostu myślę, że jeśli tak się stanie, będzie to pieczęć aprobaty SEC i rządu USA [dla BTC] – dodał.

Novogratz wyjaśnił, że istnieje „gigantyczna infrastruktura” dla ETF-ów. Wraz z wnioskiem BlackRock na zatwierdzenie czekają fundusze ETF Valkyrie, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity oraz wspólny fundusz ARK Invest i 21Shares.

Przewodniczący SEC, Gary Gensler, wcześniej twierdził, że „wszystko inne niż bitcoin” wchodzi w zakres kompetencji jego agencji. Tłumaczył, że inne projekty kryptowalutowe „są papierami wartościowymi”. Co ciekawe, nie chciał potem tego potwierdzić w czasie obrad Kongresu.

– Myślę, że prawdopodobnie będziemy potrzebować zmiany zdania w SEC lub zmiany administracji, aby zobaczyć prawdziwy postęp w kwestii regulacji kryptowalut tutaj, w USA – dodał Novogratz.

Niedawno przewidywał też, że cena bitcoina będzie pod koniec roku wyższa, niż jest obecnie.

Cena BTC

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 30 600 USD. Od wczoraj cena właściwie nie uległą więc zmianie. W skali tygodnia spadła, ale jedynie o 1,7 proc.

1 ETH kosztuje 1882 USD. Od wczoraj kurs utrzymał się na podobnym poziomie, ale w skali 7 dni widać ponad 2-procentowy spadek.

Rynek czeka chyba na kolejną decyzję Fedu. Ten zapewne podniesie jeszcze stopy proc. o 25 pb.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments