Aż pół miliona dolarów trafiło na konto organizacji World Central Kitchen, która zajmuje się dostarczaniem posiłków uchodźcom z Ukrainy. Darczyńcą była założona przez Metallikę fundacja All Within My Hands.

Metallica wspiera Ukrainę

Metallica przekazała za pośrednictwem swojej fundacji aż 500 tys. dolarów na pomoc w dożywianiu ukraińskich uchodźców. Pieniądze trafią do organizacji World Central Kitchen, która dostarcza posiłki milionom ludzi, którzy uciekli z Ukrainy.

World Central Kitchen zostało założone przez szefa kuchni José Andrésa. Cel? Dostarczać „posiłki w odpowiedzi na kryzysy humanitarne, klimatyczne i społeczne”.

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich, przekazał mediom w związku akcją jego zespołu:

Praca, jaką szef kuchni José Andrés i oddani kucharze World Central Kitchen wykonują na pierwszej linii frontu podczas kryzysu humanitarnego, jest czymś niesamowitym. Jesteśmy zainspirowani, pełni pokory i niezwykle dumni, że możemy wesprzeć ich zespoły pracujące obecnie w sześciu europejskich krajach, które służą milionom Ukraińców zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Wiadomo, że zespół chce zebrać jeszcze więcej pieniędzy dla Ukrainy. Ponoć łącznie chce przekazać milion dolarów i to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Metallica czyni dobro

Metallica od dawna angażuje się charytatywnie i społecznie. W czasie pandemii postanowiła zagrać dla fanów odpłatny koncert w sieci. W jego czasie zbierano środki na fundację All Within My Hands.

Bardzo wielu z Was wsparło zarówno fundację, jak i Metallicę, oglądając koncert, przekazując darowizny oraz uczestnicząc w aukcjach. Po raz kolejny Wasza hojność i dobroć nas powaliły! Dziękujemy Wam za to zaangażowanie. Dziękujemy też naszym sponsorom. To dzięki nim możliwe było przeprowadzenie transmisji live z wydarzenia, które odbyło nieco ponad tydzień temu. W ten sposób zebraliśmy ponad 1,3 mln dolarów. Pieniądze te zostaną wykorzystane we współpracy z naszymi partnerami z Feeding America i American Association of Community Colleges oraz do wspierania działań związanych z pandemią COVID-19 i pomocą w przypadku trudności, które pojawią się w przyszłych miesiącach

– ogłosili muzycy po wydarzeniu.

Gdy zaś w 2019 r. zespół zagrał w Polsce przekazał darowiznę w kwocie ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments