Metallica to nie tylko zespół metalowy, ale też instytucja, firma sprzedająca gadżety z logiem grupy i… organizacja charytatywna. Właśnie startuje druga edycja programu stypendialnego „Metallica Scholars”.

Metallica pomoże ci w uzyskaniu dobrej pracy!

O co chodzi w akcji? W ramach inicjatywy słynnego amerykańskiego kwartetu piętnaście placówek zawodowych, które kształcą w kierunkach technicznych, otrzyma po 100 000 dolarów. Chodzi o wspieranie finansowo osób, które dzięki nabyciu technicznych umiejętności mogą przygotować się do wejścia na rynek pracy w USA.

Cześć wszystkim, tu Lars Ulrich z Metalliki. W ubiegłym roku uruchomiliśmy program stypendialny w celu pomocy w rozkręceniu kariery zawodowej i nabycia potrzebnych umiejętności poprzez praktyki dla osób lokalnych społeczności. Pomaga nam w tym zadaniu organizacja partnerska American Association of Community Collages – zapowiedział w komunikacie prasowym perkusista zespołu.

Dodaje, że „wsparcie edukacji na polu technicznym jest dla Metalliki sprawą ważną, ponieważ zauważyliśmy potrzebę nabywania umiejętności w tej konkretnej dziedzinie.”

– Dostrzegamy te potrzeby w wielu przeróżnych technicznych sektorach w czasie naszych podróży w trakcie tras koncertowych. Aby móc grać koncerty, potrzebujemy mnóstwa ciężko pracujących ludzi, którzy będą w stanie przygotować od podstaw miejsce naszych występów. Jest to dla nas niewyobrażalna pomoc – tłumaczy dalej idee akcji.

Akcja to jeden z fundamentów fundacji All Within My Hands, którą prowadzi grupa. – Mamy więc wielką przyjemność kontynuowania naszego programu stypendialnego w drugim roku z rzędu. Tym razem przeznaczyliśmy na działania półtora miliona dolarów. Tą kwotą wesprzemy wszystkie dziesięć szkół, które współpracowały z nami w 2019 roku, a także pięć nowych placówek, które zostały wyłonione do programu w bieżącym roku – dodaje Ulrich.

Po więcej informacji o szkołach, programie stypendialnym oraz o tym, jak wesprzeć tę inicjatywę zapraszamy na stronę fundacji – All Within My Hands.org.

Metalowcy na froncie walki z pandemią

Warto dodać, że gdy tylko wybuchł kryzys gospodarczy związany z COVID-19 fundacja All Within My Hands przekazała aż 350 tys. dolarów organizacjom, które zajmują się niesieniem pomocy chorym na koronawirusa.

To jednak nie wszystko. Zespół wystartował z trwająca do teraz inicjatywą #MetallicaMondays. Co poniedziałek emituje na YouTube archiwalne koncerty ze swojego przepastnego archiwum. W czasie seansu także zbierane są środki na walkę z chorobą z Wuhan.

Gdy z kolei w 2019 r. zespół zagrał w Polsce przekazał darowiznę w kwocie ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Nowa płyta już w sierpniu

Na koniec warto przypomnieć, że nowy album Metalliki pojawi się na rynku pod koniec tego miesiąca. Chodzi o „S&M2”, czyli zapis koncertu zespołu, jaki ten zagrał w zeszłym roku. Nie był to jednak typowy występ, bowiem grupa zaprezentowała swoje największe klasyki przy dodatkowym akompaniamencie orkiestry symfonicznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments