Metallica pomaga amerykańskiej gospodarce

2707

W lewicowej retoryce najbogatsi (i nieważne, czy mowa o milionerach-finansistach, milionerach-rockmenach czy milionerach-celebrytach) powinni dzielić się swoimi pieniędzmi z najbiedniejszymi. Narzędziem do tego mają być podatki. Okazuje się, jednak, że najzamożniejsi potrafią sami z siebie wyciągać rękę do najuboższych, do tego dając im wędkę, a nie rybę. Przykładem może być zespół Metallica.

Opodatkować najbogatszych!

W Polsce zbliża się okres płacenia podatku od dochodów, jakie osiągnęliśmy w 2019 r. To czas, w którym warto bliżej przyjrzeć się idei podatków. O najdziwniejszych daninach, jakie chciały czy chcą od swoich obywateli państwa, pisaliśmy tutaj i tutaj.

Jak się okazuje, najbogatsi sami chętnie dzielą się swoim majątkiem z biednymi (zwłaszcza ci, którzy doszli do dużych pieniędzy pracą), ale chyba wolą to robić na własnych zasadach. Świetnym przykładem jest zespół Metallica.

Wszystko w twoich rękach

Parę lat temu grupa założyła fundację All Within My Hands (nazwa pochodzi od jednego z utworów autorstwa muzyków). W jej ramach organizuje liczne działania charytatywne.

Teraz, po akcji wsparcia na rzecz walki z pożarami w Australii na początku stycznia i przekazaniu na ten cel aż 750 000 dolarów australijskich, organizacja i zespół startują z drugą edycją edukacyjnego programu Metallica Scholars.

Sposobność, którą otrzymałam od fundacji All Within My Hands, totalnie przyczyniła się do zmiany mojego życia. Dziękuję za dostrzeganie potrzeb i bycie powiernikiem prawdziwej zmiany, jaka dokonuje się w moim życiu. Moje dzieci będą świadkami tego, jak zmieniam kurs. Osobiście obserwują, jak z przeciwności losu może wyniknąć coś wielkiego. Można poradzić sobie w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jak ułoży się nasze życie – mówi mediom Angelic Ewing, podopieczna programu Metallica Scholars.

Sama Metallica tak podsumowuje pierwszą edycję:

najbardziej dochodowe trasy

„Inauguracyjny rok z programem naszej fundacji zamknęliśmy wskaźnikami zatrudnienia przekraczającymi 90 procent, dlatego potwierdzamy, że ruszamy z drugim rokiem wsparcia dla zawodowych uczelni i ich programów związanych z rozwojem zawodowym. W drugim roku planujemy rozszerzenie programu z dziesięciu do piętnastu uczelni oraz dodatkowe dotacje od nowych sponsorów. Organizacja American Association of Community Colleges z siedzibą w Waszyngtonie zrzesza ponad tysiąc uczelni zawodowych i technicznych w USA. 10 placówek do pierwszej edycji programu zostało wybranych w drodze konkurencyjnego procesu aplikacyjnego, a każda z uczelni otrzymała po 100 000 dolarów na programy mające na celu wsparcie amerykańskiej siły roboczej. Ostateczne raporty ze wszystkich dziesięciu szkół pokazały, że w pierwszym programnie Metallica Scholars uczestniczyło 700 podopiecznych, a wskaźnik ukończenia programu wyniósł 80-90 procent. 95 procent absolwentów znalazło zatrudnienie. W drugim roku działania dołożymy pięć kolejnych uczelni, co podniesie ich liczbę do piętnastu. Oczywiście łączy się to z dodatkowymi środkami, które uzupełnią łączną kwotę w wysokości 1,5 mln dolarów.”

Nasi podopieczni w 2019 roku przeszli nasze najśmielsze oczekiwania i zainspirowali nas do tego, by poszukać większej ilości sposobów na pomoc, niż mogliśmy to sobie wyobrazić – dodaje założyciel Metalliki i jej perkusista Lars Ulrich. – Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy rozwinąć tę inicjatywę w drugim roku i pomóc większej liczbie studentów w osiągnięciu sukcesu, zmieniając ich życie w 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments