Medinice: wejście na GPW zwiększyło naszą rozpoznawalność. Rozmowa z członkami zarządu

0
Medinice

30 grudnia 2020 roku akcje spółki z branży technologii medycznej Medinice, debiutowały na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Od tego wydarzenia mijają ponad dwa miesiące, a Arkadiusz Dorynek, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych oraz dr Piotr Wiliński, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii komentują na antenie Comparic24.tv w rozmowie z Marcinem Podlackim obecną sytuację podmiotu.

  • Goście Comparic24.tv wzmocnili zarząd spółki w listopadzie ubiegłego roku i posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w branży finansowej, jak i medycznej
  • W materiale przedstawiono nowy zarząd Medinice, omówiono kondycję spółki 60 dni od giełdowego debiutu oraz perspektywy stojące przed rynkiem MedTech
  • Akcje Medinice wcześniej notowane na NewConnect zyskiwały w 2020 r. ponad 80%, a w obecnym rosną o 65%

Medinice podsumowuje pierwsze 60 dni od debiutu na głównym parkiecie GPW

Zachowaniu kursu od debiutu Medinice na głównym parkiecie GPW pod koniec zeszłego roku pokazuje, że była to właściwa decyzja, twierdzi Arkadiusz Dorynek. W momencie debiutu za jedną akcję płacono 18 zł, w tej chwili wycena wynosi około 30 zł.

Wejście na główny rynek GPW istotnie zwiększyło naszą rozpoznawalność, co było jednym z głównych celów. Zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie ze strony mediów i inwestorów. Otrzymujemy sporo zapytań z prośbą o wyjaśnienia co się dzieje w spółce, dzwonią do nas również podmioty, które nie mogły inwestować w nasze akcje, gdy byliśmy notowani na NewConnect. Duże fundusze nie mają już tych ograniczeń i zadają nam pytania co sugeruje, że prowadzą analizy i rozważają inwestycje – mówi w rozmowie z Marcinem Podlackim Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych w Medinice, Arkadiusz Dorynek.

Spółka notowała bardzo dobry rok jeszcze przed wejściem na główny parkiet, kiedy jej akcje w 2020 rosły o ponad 80% i z pułapu niespełna 10 zł podbijały do 17 zł. W roku bieżącym dynamiczna ekspansja kursowa nadal jest widoczna: wzrosty sięgają 65%, a rekordowe poziomy za jedną akcję osiągano tuż pod 34 zł.

Obecnie, od strony czysto technicznej, wykres Medinice konsoliduje na wysokości historycznych maksimów, a wsparcie zapewniają szczyty z sierpnia ubiegłego roku (okolice 26 zł):

Wykres Medinice
Wykres Medinice. Źródło: Tradingview.com

Obecnie w firmie prowadzimy kilkanaście projektów, które są na różnym etapie rozwoju. W tym momencie mamy jednak trzy priorytetowe projekty, gdzie czas do wejścia na rynek jest relatywnie niewielki. Pierwszy projekt to Pacepress, którego celem jest stworzenie inteligentnego opatrunku uciskowego na ranę powstałą po wszczepieniu stymulatora serca (…) Mamy też klasę urządzeń, które ogólnie można nazwać elektrodami. Są one wprowadzane do serca różnymi metodami w celu diagnozy działania serca oraz jego leczenia – komentuje dr Piotr Wiliński, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii. W tym zakresie rozwijane są produkty MiniMax i CoolCryo, opisane poniżej.

Dorynek i Wiliński wzmocnieniem zarządu spółki

W listopadzie ubiegłego roku Medinice informowała, że skład zarządu uzupełnili dwaj eksperci, będący gośćmi Comparic24.tv. Ich sylwetki zostały dokładniej przedstawione poniżej.

Arkadiusz Dorynek, obecny dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu w Medinice posiada 20-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych. W trakcie kariery zawodowej pracował jako dyrektor finansowy m.in. w: Multimedia Polska, Nordisk Polska i Platige Image, gdzie pełnił również funkcję członka zarządu.

Zasiadał też w radach nadzorczych m.in.: Polfa Kutno, Biawar i Unipak. Ponadto był analitykiem ds. inwestycji w Enterprise Investors i dyrektorem ds. inwestycji w EVL Poland. Laureat konkursu Dyrektor Finansowy roku 2012 w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i studiów MBA z finansów na Indiana University. Ukończył kurs dla kandydatów rad nadzorczych.

Z kolei Piotr Wiliński, który objął funkcję dyrektora ds. technologii oraz również wiceprezesa zarządu, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu biznesów technologicznych, wdrażaniu nowych technologii oraz kierowaniu firmami. W trakcie kariery zawodowej pracował m.in. przez 10 lat w Philips Research w Holandii gdzie na początku wieku uczestniczył w tworzeniu pierwszego korporacyjnego inkubatora technologicznego. Brał również udział w projektach z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Jest ekspertem NCBiR oraz prelegentem wielu międzynarodowych jak i krajowych konferencji. Z wykształcenia inżynier. Ukończył Elektronikę na Politechnice Warszawskiej.

Medinice realizuje i przejmuje kolejne projekty

Wokół spółki w ostatnim czasie sporo się dzieje. Dopiero co informowała ona o zakończeniu pierwszej części II etapu badań przedklinicznych w projekcie CoolCryo, przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrtocławiu. Krioaplikator CoolCryo został zaprojektowany specjalnie do ablacji kardiochirurgicznej wykonywanej techniką małoinwazyjną (zamiast typowej sternotomii, czyli przecięcia mostka). Druga część badań fazy przewlekłej ma zakończyć się w czerwcu b.r.

Na początku stycznia podmiot informował natomiast o przejęciu zaawansowanego projektu kardiochirurgicznego. Struktura transakcji zakłada początkową gotówkową płatność 2,11mln PLN oraz docelowo m.in. objęcie przez partnera 72,2tys. akcji Medinice.

W portfolio spółki znajduje się kilkanaście projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Europie, Stanach Zjednoczonych, oraz na pozostałych globalnych rynkach. We wrześniu spółka przeprowadziła nową emisję akcji (12,2 mln zł). Środki pozyskane od inwestorów przede wszystkim pomogą przeprowadzić badania kliniczne u ludzi w dwóch najważniejszych projektach Medinice – MiniMax i CoolCryo. Obecnie spółka prowadzi kilka projektów.

Spółka Medinice to polska firma powstała w celu poszukiwania i rozwijania innowacyjnych technologii z obszaru kardiologii, które pozwolą przyspieszyć i poprawić proces diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Pod koniec 2020 roku spółka debiutowała na głównym parkiecie GPW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments