Medicofarma Biotech chce ogłosić postęp w rehabilitacji postcovidowej w 2021 r.

417

Medicofarma Biotech pracuje nad projektem rehabilitacji postcovidowej, którego postęp chciałaby ogłosić jeszcze w tym roku, poinformował prezes Cezary Kliczewski. Z kolei pierwsze efekty projektu terapii onkologicznej z wykorzystaniem opracowanych przez spółkę cząsteczek, ma nadzieję poznać w przyszłym roku. Tymczasem akcje spółki wrócą 1 października do notowań ciągłych na NewConnect.

„Aktualnie naszym priorytetem są dwa projekty, które realizujemy wspólnie z naukowcami z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. Pierwszy dotyczy terapii onkologicznej z wykorzystaniem opracowanych przez nas cząsteczek, którego pierwsze efekty mamy nadzieję poznać w przyszłym roku. Drugi natomiast skupia się na rehabilitacji postcovidowej, którego postęp chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku” – powiedział Kliczewski, cytowany w komunikacie.

„Spółka posiada dwa laboratoria B+R – w Lublinie i Poznaniu, w których realizowanych jest łącznie sześć projektów krótko- i długoterminowych z zakresu opracowywania innowacyjnych leków okołoonkologicznych, suplementów diety do stosowania w terapii schorzeń jamy ustnej oraz rehabilitacji postcovidowej. Strategia biznesowa Medicofarma Biotech zakłada jednoczesne realizowanie projektów krótko- i długoterminowych. Pozwoli to na dywersyfikację portfolio produktowego i zapewnienie ciągłego finansowania najbardziej innowacyjnych badań” – czytamy w komunikacie.

Medicofarma Biotech 1 października wróci do notowań ciągłych na rynku NewConnect. Spółka pozytywnie przeszła weryfikację GPW, wykazując zyski z prowadzonej działalności, podano także w materiale.

„Od początku nasze działania były ściśle zaplanowane na to, aby Medicofarma Biotech powróciła do systemu notowań ciągłych na rynku NewConnect. Zależało nam, aby jak najszybciej spełnić wszystkie wymogi i skupić się całkowicie na realizacji naszych celów biznesowych” – skomentował prezes spółki.

Medicofarma Biotech swoje plany giełdowe zrealizowała w wyniku przejęcia przez jej głównych akcjonariuszy notowanej na rynku NewConnect spółki Inbook. Powodem zawieszenia notowań akcji Medicofarma Biotech w systemie kursu jednolitego była ujemna wartość księgowa spółki Inbook. W ostatnim raporcie okresowym, obejmującym działalność polegającą na sprzedaży detalicznej w sklepach internetowych, wykazała ona stratę, co skutkowało zakwalifikowaniem do segmentu NewConnect Alert, zaznaczono w informacji.

„Zmiana profilu działalności i proces przygotowania spółki do faktycznego rozpoczęcia prac w obszarze biotechnologii zajął kilka miesięcy. W tym czasie Medicofarma Biotech m.in. przejęła prawa do metodologii wykonywania testu do wykrywania SARS-CoV-2, nabyła Centrum Rozwojowo-Badawcze VITAMA oraz zawarła umowę o współpracy wdrożeniowej z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk” – czytamy dalej.

Realizacja powyższych etapów procesu transformacji spółki została już zakończona. Raport finansowy za II kwartał 2021 roku był pierwszym odnoszącym się do działalności spółki w obszarze biotechnologii. Medicofarma Biotech poinformowała w nim o uzyskaniu blisko 300 tys. zł zysku netto. W efekcie wykazywania dodatnich wartości księgowej spółka została usunięta z segmentu NewConnect Alert, a jej akcje przywrócono do systemu notowań ciągłych, podsumowano w informacji.

Medicofarma Biotech jest spółką badawczo-rozwojową z sektora biotechnologii zajmującą się pracami nad innowacyjnymi lekami, wyrobami medycznymi i produktami biotechnologicznymi. Posiada licencję na produkcję wysokiej jakości, szybkich testów do wykrywania różnorodnych odmian wirusa SARS-CoV-2, który powstał przy współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN. Jest notowana na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments