Województwa mazowieckie i lubuskie z dodatkowymi obostrzeniami od 15 III

579

Dodatkowe obostrzenia ze względu na pandemię COVID-19 zostaną przywrócone także od najbliższego poniedziałku, 15 marca, w woj. mazowieckim i lubuskim. Mają obowiązywać do 28 marca, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Od soboty będą one obowiązywały też w woj. pomorskim, utrzymane zostaną też w woj. warmińsko-mazurskim.

„Biorąc pod uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej, ale również cały czas analizując sytuację na poziomie poszczególnych województw, też podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań, jak w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim od soboty […] w woj. mazowieckim i w woj. lubuskim”- powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

W sobotę wchodzą w życie obostrzenia dot. woj. pomorskiego.

W przypadku województwa mazowieckiego i lubuskiego te regulacje zaczną obowiązywać od poniedziałku, 15 marca, aby przedsiębiorcy mieli czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

„Oznacza to, ze zamknięte będą w tych województwach hotele, ograniczymy działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina, teatry i inne miejsca kultury – m.in. galerie sztuki. Zamkniemy również te miejsca, które do tej pory były dopuszczone jako miejsca, w których można było prowadzić aktywność fizyczną, tu chodzi o obiekty sportowe, baseny, sauny i inne obiekty sportowe” – podkreślił Niedzielski.

Nauka dzieci z klas I-III ma odbywać się w trybie hybrydowym.

Maseczki dystrybuowane za pośrednictwem samorządów ponad 25 mln maseczek

Nauczanie w tych województwach będzie odbywało się w klasach I-III w trybie hybrydowym. Rozporządzenie ministra edukacji i nauki w tej sprawie – jak zapowiedział Niedzielski – ma ukazać się jutro.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments