Madonna wydała swoje NFT

216

Madonna we współpracy z grafikiem i artystą cyfrowym znanym jako Beeple wydała tryptyk NFT. Tym samym staje się kolejną wokalistką, która sięga po tego typu rozwiązania.

Madonna i jej NFT

63-letnia piosenkarka we współpracy ze znanym grafikiem i artystą cyfrowym Mikiem Winkelmannem, znanym jako Beeple, wydała własną kolekcję NFT. Wspólny projekt nazwano „Mother of Creation”.

Na ten swoisty tryptyk video składają się trzy jednominutowe filmy: „Mother of Nature”, „Mother of Evolution” oraz „Mother of Technology. Jak piszą o video twórcy, wszystkie części opowiadają o „różnych formach narodzin we współczesnym świecie”.

W pierwszym klipie widzimy leżącą w laboratorium cyfrową podobiznę Madonny, z której pochwy… wyrastają gałęzie. W drugim filmie z pochwy (tak, znowu stamtąd!) artystki wylatują tym razem motyle, a ona sama leży w jakimś dziwnym, postapokaliptycznym pomieszczeniu. W trzecim z pochwy wychodzą robaki-roboty, a Madonna leży w dzikiej puszczy. Każdy z filmów możecie zobaczyć na oficjalnej stronie kolekcji, czyli tutaj.

Choć klipy wyglądają… dziwnie, a sam projekt może budzić kontrowersje, powstał on w powstał w dobrej sprawie. Dochód z licytacji kolekcji NFT zostanie bowiem przeznaczony dla trzech organizacji non-profit zajmujących się pomocą matkom i dzieciom. Wśród nich znalazła się organizacja niosąca pomoc psychologiczną matkom i dzieciom dotkniętym przez wojnę w Ukrainie.

NFT a artyści

NFT zyskują w oczach artystów. Swoje prace graficzne właśnie w postaci tokenów sprzedawała w zeszłym roku Grimes. Z kolei polski zespół Behemoth wydał serię wizualizacji, które są powiązane z NFT. Prace były inspirowanie przedostatnim albumem grupy, „The Satanist”.

Z kolei Kings of Leon przy okazji premiery ostatniej swojej płyty wyemitowali NFT, które były potwierdzeniem oryginalności plików z nowymi utworami. Do tego dawały fanom pewne przywileje związane z np. miejscami na koncertach.

Ozzy Osbourne wydał zaś swoją kolekcję NFT inspirowaną topową serią Bored Apes Yacht Club. Zamiast „znudzonych małp” tokeny reprezentowały prawa do grafik pociesznie wyglądających nietoperzy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments