Aż ponad 20 tras wakacyjnych znajduje się w ofercie LOT-u dot. sezonu letniego 2021 r. – poinformowała w środę firma. Nowością są loty do Mykonos i Palermo.

LOT o specjalne oferty

LOT chce wznowić ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i touroperatorów oraz biur podróży.

„W Polsce ma on szansę powrócić do poziomu ok. 3 mln podróżnych, co stanowi 50 proc. pasażerów obsłużonych w 2019 r.” – ocenia firma. W praktyce oznacza to np. rozwój działalności czarterowej z wykorzystaniem floty regionalnej oraz średniego i dalekiego zasięgu: Embraerów 195, Boeingów 737 i Boeingów 787-Dreamliner LOT-u.

– W przyszłym roku planujemy umocnić naszą obecność na rynku podróży turystycznych i czarterowych. Chcemy zaoferować ok. 1 mln miejsc na trasach turystycznych – powiedział Michał Fijoł z zarządu PLL LOT. Dodał, że bezpieczeństwo jest priorytetem firmy, dlatego rejsy będą realizowane tam, gdzie „sytuacja epidemiczna będzie stabilna”.

Nowe kierunki

W komunikacie podano, że już w przyszłym roku LOT planuje rozwinąć ofertę podróży wakacyjnych. W ofercie pojawi się ponad 20 tras wakacyjnych, w tym nowości – podróże na Mykonos i Palermo. Dostępne będą też takie kierunki jak: wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakyntos, a także Malta, miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna. LOT będzie też obsługiwał rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy i Katowic.

Jak jednak dodał przewoźnik, „docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 r. będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej na świecie”.

Dziś sytuacja na rynku turystycznym może wydawać się ciężka. Problem mają np. Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Wylot z tego kraju do ich ojczyzny jest możliwy, ale powrót zostanie niestety spuentowany 14-dniową kwarantanną. Do tego część połączeń została anulowana.

Przykładowo 2 tygodnie temu Ryanair zdecydował się na redukcję siatki połączeń. Dotyczy to przede wszystkim połączeń, które miały być realizowane od połowy listopada aż do początku grudnia. Do początku grudnia żadne loty Ryanair między Polską a Wielką Brytanią nie będą także realizowane z lotnisk w Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments