Leasing samochodu – na ile rat najbardziej się opłaca?

0
Leasing samochodu – na ile rat najbardziej się opłaca

Leasing stał się jedną z najbardziej popularnych form wspierania działalności gospodarczej. Finansowanie składników trwałych do firmy pozwala szybko wyposażyć zakład w bardziej nowoczesne maszyny czy zakupić oprogramowanie dla firmy. O ile jednak leasingowany przedmiot musi zawsze pozostawać w związku z profilem firmy, o tyle samochód zawsze weźmiemy w leasing. Na jak długo opłaca się wybierać finansowanie auta?

Korzyści z leasingu krótkoterminowego

Decydując się na leasing trwający 12 czy 24 miesiące, bardzo szybko możemy wymienić przedmiot umowy na inny, nowszy, albo go wykupić, jeżeli umowa przewiduje taką możliwość. Łatwiej będzie także znieść obciążenie stałe, jeśli jest ono krótkoterminowe.

Dodatkową zaletą jest skrócenie czasu ubezpieczania samochodu. Wiele firm leasingowych wymaga od korzystających, aby zawierali umowy ubezpieczenia na własną rękę i dodatkowo w pełnym pakiecie (OC/AC/NNW). O ile w przypadku nowych samochodów tak daleko idąca zapobiegliwość wydaje się być uzasadniona, wielu kierowców nie potrafi pogodzić się z takim samym zakresem ubezpieczenia dla kilkuletnich aut, które tracą na wartości.

Zasadniczą wadą leasingu krótkoterminowego jest relatywnie większa wysokość rat. Transakcja musi być dla finansującego opłacalna, dlatego stara się on „zmieścić” w niewielkiej ilości opłat jak największą kwotę. Dlatego leasing na krótki czas to dobry wybór dla firmy z ustabilizowaną pozycję na rynku i kapitałem na zapłatę wyższych rat.

Dla kogo jest leasing długoterminowy?

Niektóre firmy leasingowe oferują leasing samochodów nawet do pięciu lub sześciu lat. Taką opcję często wybierają przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek. Potrzebują one szybko wyposażyć się w niezbędne wyposażenie, ale nie mają zaplecza finansowego lub nie chcą go obciążać.

Zasadniczą wadą kilkuletniego leasingu jest okres obciążenia firmy, choć przy dłuższym czasie finansujący chętniej idą na rękę w kwestii pozostałych warunków umowy, jak wysokość czynszu inicjalnego czy kwota miesięcznej raty.

Dlaczego warto wybrać Carsmile?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o czas trwania leasingu. Dlatego najlepiej, jeżeli sam wybierzesz to, co jest Ci potrzebne. Jeżeli szukasz elastycznych warunków leasingu samochodu, wybierz Carsmile, gdzie sam ustalisz, na jak długo chcesz otrzymać finansowanie oraz ile wkładu własnego chcesz przeznaczyć na inwestycję. Oferta obejmuje leasing od 12 do nawet 60 miesięcy, więc możesz dopasować warunki finansowania do strategii finansowej swojej firmy.

Automatyczny konfigurator dobierze katalog dostępnych samochodów, które spełniają oznaczone warunki finansowe. Wybieraj spośród ponad 1000 dostępnych wersji samochodów i 30 marek – od miejskich coupé, przestronnych SUV-ów i rodzinnych kombi aż po dostawcze furgony.

W Carsmile wszystkie formalności załatwisz online, a decyzję otrzymasz nawet w kilka minut. Swój nowy samochód odbierzesz już po 48 godzinach, a nawet możesz wybrać opcję dostawy całkowicie za darmo pod wskazany adres. Przekonaj się, że długi czy krótki, leasing nie musi być dużym obciążeniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments