Notowania euro przy 4,69 PLN. Kurs pary GBP/PLN w czwartek.

euro

Polski złoty sporo zyskał w środę w relacji do głównych światowych walut. Najlepiej złotówka poradziła sobie ze szwajcarskim frankiem. Kolejnego dnia, w czwartek 17 listopada patrzymy na pary walutowe z udziałem złotego. Dziś od rana złoty przeważnie zyskuje. Jedynie kurs pary GBP/PLN rośnie w czwartek. Dolar i frank walczą natomiast o utrzymanie wsparcia. Notowania euro o godzinie 9 oscylują przy 4,69 PLN.

Funt od rana lepiej

Brytyjski funt zepchnięty został wczoraj przez polską złotówkę poniżej 5,35 PLN. Para walutowa GBP/PLN utrzymała jednak notowania w strefie wsparcia, czyli przedziale cenowym 5,3430-5,3625 PLN (oznaczony na wykresie). W czwartek od rana funt radzi sobie lepiej od złotówki. Kurs pary GBP/PLN oscyluje przy 5,39 PLN.

Teraz od pary walutowej GBP/PLN oczekuje się, aby udowodniła ona swoje zamiary wobec średniej. Przełamanie tego zakresu nadałoby funtowi siły. Taki ruch skutkować mógłby podejściem kursu GBP/PLN do 5,45 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 17.11.2022

Notowania pary CHF/PLN oscylują w kluczowej strefie, co dalej?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, frank najwięcej stracił wczoraj w relacji do złotego. Notowania pary CHF/PLN powróciły tym samym do kluczowej strefy, czyli obszaru cenowego 4,7620-4,7860 PLN. Dziś po godzinie 9 nadal w niej oscylują. Przed rynkiem pary CHF/PLN rozgrywać się mogą teraz ważne chwile. Odpuszczenie ze strony franka skutkować może zejściem nawet do 4,72 PLN.

Kurs euro przy 4,69 PLN, rynek stoi na średniej

Notowania euro do złotówki obniżyły się o blisko 10 groszy od wczorajszego „wystrzału” do dzisiejszego poranka. Kurs euro obecnie oscyluje przy cenie 4,69 PLN. Rynek pary walutowej EUR/PLN stoi ponadto na zakresie średniej.

Skuteczne utrzymanie przez euro okolic 4,69 PLN, świadczyć będzie na korzyść wzrostu notowań pary walutowej EUR/PLN. Euro w najbliższych godzinach ma szansę powrócić powyżej 4,71 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 17.11.2022

Para USD/PLN cały czas „nisko”

Patrzymy już na ostatnią parę walutową w naszym przeglądzie, czyli na notowania dolara do złotego (USD/PLN). Dolar podobnie jak frank walczy o kluczową strefę. Warto zauważyć, że złotówka trzyma dolara cały czas stosunkowo nisko. Względem wrześniowego szczytu para USD/PLN znajduje się obecnie 54 grosze niżej.

Podsumowanie

Dziś szczególną uwagę zwrócić warto będzie na funta szterlinga. W Wielkiej Brytanii podane zostanie jesienne oświadczenie budżetowe. Funt reagować będzie zapewne na słowa brytyjskiego kanclerza skarbu Jeremy’ego Hunt’a.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments