Kurs GBP/PLN powyżej 5,32 PLN. Euro trwa przy 4,70 PLN.

0
euro

Wczoraj ponownie nad polską złotówką przeważyły główne światowe waluty. Ponownie prym wiodły frank i dolar. Jednak notowane zyski w relacji do złotego nie były wysokie. Dość dobrze prezentował się wczoraj również brytyjski funt, którego notowania skoczyły w okolice 5,35 PLN. Złotówka nie dała finalnie za wygraną i zmagania pary GBP/PLN zakończyły się w okolicach 5,31 PLN. Dziś, w czwartek 29 grudnia kurs GBP/PLN oscyluje powyżej 5,32 PLN. Euro natomiast trwa na ostatnio wyższych zakresach, czyli przy 4,70 PLN. Jak wypadnie złotówka w najbliższych godzinach?

Dolar z szansą podejścia do 4,45 PLN?

Amerykański dolar wobec złotego oscylował wczoraj w istotnym obszarze. Mowa o przedziale cenowym 4,3965-4,4200 PLN. Dziś o godzinie 10 rano kurs pary USD/PLN znajduje się przy górnym ograniczeniu wspominanej strefy (za dolara płacimy blisko 4,42 PLN). Taka sytuacja sprawia, że należy rozważyć wzrost notowań pary USD/PLN. Dolar stoi przed szansą podejścia. Takie sięgnąć może rejonów 4,45 PLN. Czy rzeczywiście dolar zdoła wykonać taki ruch?

Notowania EUR/PLN trwają przy 4,70 PLN

W środę, 28 grudnia euro przedłużyło zyski w stosunku do złotego. Były one jednak finalnie znikome, a dzień upłynął relatywnie spokojnie. Dziś od rana notowania EUR/PLN utrzymują się na wyższych zakresach, trwając przy poziomie 4,70 PLN.

W najbliższych godzinach warto będzie skupić się na obserwacji zachowania euro. Jeżeli notowania pary EUR/PLN podejmą się próby przebicia wczorajszych szczytów, będzie można zakładać dalszą podwyżkę kursu. W takim wypadku euro w relacji do złotego ma potencjał sięgnąć okolic 4,72 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 29.12.2022

Frank najdroższy w grudniu

Szwajcarski frank ponownie wypadł najlepiej z głównych walut zestawionych ze złotym. Dziś od rana notowania pary CHF/PLN dalej rosną i kurs franka opiewa na 4,78 PLN. Należy zauważyć, że dzisiaj frank jest najdroższy w grudniu. Ponadto para walutowa CHF/PLN pewnie zachowuje się w istotnym zakresie cenowym: 4,7620-4,7860 PLN. Pewne przekroczenie tego obszaru wiązać się może z próbą powrotu do poziomu 4,80 PLN.

Kurs pary GBP/PLN powyżej 5,32 PLN, co dalej?

Funt szterling pokazał się wczoraj z dobrej strony. Jednak silne, wzrostowe nastawienie było chwilowe. Notowania pary GBP/PLN dobiły wczoraj do istotnego zakresu cenowego: 5,3430-5,3625 PLN. Złoty nie dał za wygraną i funt finalnie niewiele zyskał w środę. Dziś funt dalej zyskuje, a kurs pary GBP/PLN znajduje się powyżej 5,32 PLN.

Teraz funt może ponowić podejście do wspomnianego zakresu cenowego (5,3430-5,3625 PLN). Taki ruch mógłby pojawić się już z obecnych poziomów.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 29.12.2022

Podsumowanie

Przedostatni raz patrzymy na złotówkę w tym roku kalendarzowym. Wydaje się sądzić, że rodzima waluta odpuściła głównym światowym walutom. Czy waluty ponownie to wykorzystają?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments