Kurs dolara wynosi 4,71 PLN. Za franka płacimy 4,89 PLN.

dolar

Złotówka zatrzymuje wzrost dolara amerykańskiego i szwajcarskiego franka. Kurs dolara wynosi aktualnie 4,71 PLN. Para walutowa GBP/PLN powróciła dziś, w piątek 16 września do poziomu 5,38 PLN. Frank szwajcarski od rana traci i obecnie za franka zapłacimy 4,89 PLN. Notowania EUR/PLN, czyli euro do polskiej złotówki, w dalszym ciągu znajdują się na tym samym zakresie.

Dolar stabilizuje się na zakresie średniej

Amerykański dolar wczoraj, w czwartek walczył o utrzymanie się w strefie cenowej: 4,73-4,76 PLN. Notowania pary walutowej USD/PLN jednak postawiły na inny obszar, mianowicie zakres średniej. Od kilku dni to właśnie w tym rejonie trwa stabilizacja dolara względem polskiej złotówki.

Para walutowa USD/PLN w dalszym ciągu znajduje się w okolicach średniej. Aktualnie kurs dolara wynosi 4,71 PLN. Teraz warto będzie przyglądać się temu, czy rynek w najbliższych godzinach pozostanie na zakresie średniej. Jeżeli tak, będzie to najprawdopodobniej oznaka chęci podejścia do przedziału cenowego: 4,73-4,76 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 16.09.2022

Kurs GBP/PLN ponownie przy 5,38 PLN

Para walutowa GBP/PLN, czyli notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego, kolejnego dnia w piątek 16 września znajdują się ponownie przy 5,38 PLN. Dziś o godzinie 8 funt szterling kosztował w okolicach 5,41 PLN. Jednak chwile po godzinie 8 kurs pary GBP/PLN zaczął się obniżać. Ponownie funt w relacji do złotego sięgnął poziomu 5,38 PLN. Rynek wydaje się teraz mieć chęć wejścia w strefę wsparcia, określoną przedziałem cenowym: 5,35-5,38 PLN.

Spadek franka o 7 groszy

Wczoraj, 15 września notowania franka szwajcarskiego wobec złotówki za cel obrały powrót do wyższych zakresów. Rzeczywiście notowania pary CHF/PLN sięgnęły 4,96 PLN. Złotówka jednak zatrzymała na tym zakresie franka i kurs CHF/PLN spadł na przestrzeni kilku godzin o 7 groszy. Aktualnie za szwajcarskiego franka przychodzi płacić nam 4,89 PLN.

Warto teraz wziąć pod uwagę, że frank w najbliższym czasie powrócić może do strefy cenowej: 4,91-4,93 PLN. Reakcja w tym obszarze zdaje się być kluczowa dla najbliższych losów pary CHF/PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 16.09.2022

Para walutowa EUR/PLN nadal w jednym obszarze

Notowania europejskiej waluty w stosunku do złotego zdają się od dłuższego czasu czekać na pretekst do mocniejszego ruchu. Para walutowa EUR/PLN oscyluje nadal w jednym obszarze cenowym. Sytuacja przemawia na obecną chwilę na korzyść wzrostu. Dopóki strefa 4,71-4,74 PLN jest przez rynek utrzymywana, ten zmierzać może do wyższych zakresów.

Podsumowanie

Zarówno amerykański dolar, jak i frank szwajcarski wobec złotego mogą w najbliższych godzinach powrócić do wyższych zakresów. Obserwacja zachowania światowych walut w najbliższych godzinach okazać się może kluczowa.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments