Kto stoi za powrotem Satoshiego Nakamoto na Twittera po 5 latach?

Kolektyw Anonymous

Konto w mediach społecznościowych o nazwie @satoshi zostało nagle reaktywowane. Ktoś zamieścił na nim swój pierwszy post od 2018 roku. Czy to twórca BTC?

Satoshi Nakamoto wrócił?

Satoshi Nakamoto to pseudonim przypisywany osobie lub grupie stojącej za stworzeniem bitcoina. @Satoshi, właściciel zweryfikowanego konta Satoshi Nakamoto, opublikował zaś na nim pierwszego od pięciu lat tweeta. Autor postu zobowiązał się spędzić kilka następnych miesięcy na badaniu dodatkowych ważnych kwestii dotyczących bitcoina, które zostały pominięte w oryginalnym white papier kryptowaluty. Pierwszy, wspomniany post zyskał ponad pięć milionów wyświetleń.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


W społeczności kryptowalut zawrzało od spekulacji dot. tego, kto stoi za kontem. W debacie udział wzięli różni użytkownicy i podmioty, w tym wybitny analityk Adam Cochran i giełda Kraken.

Wydano także ostrzeżenia przed klikaniem jakichkolwiek linki udostępniane na koncie, ponieważ mogło one wpaść w ręce oszusta i zostać niewłaściwie wykorzystane, np. w celu oszukania inwestorów. Użytkownicy uważają również, że prawdziwy Satoshi Nakamoto nie skorzystałby z funkcji zagrażającej anonimowości (czyt. nie zweryfikowałby konta).

Tożsamość Satoshiego pozostaje tajemnicą

Satoshi Nakamoto to enigmatyczna postać, która w 2008 r. udostępniła rewolucyjną białą księgę sieci Bitcoin. Potem jednak stopniowo wycofywała się z życia publicznego, aż w końcu całkowicie zniknęła z fora internetowego bitcointalk.com, na którym się udzielała. Stało się to w 2010 r.

Prawdziwa tożsamość Satoshiego Nakamoto jest wciąż nieznana i otoczona tajemnicą. Pomimo twierdzeń australijskiego informatyka Craiga Wrighta, że to on jest wynalazcą bitcoina, wątpliwości i kontrowersje nadal istnieją.

Prawnik zajmujący się kryptowalutami, John E. Deaton, wyraził sceptycyzm wobec twierdzeń Wrighta, podkreślając złożoność tożsamości Satoshiego Nakamoto. Sugeruje, że chociaż Wright mógł być zaangażowany w proces powstawania BTC lub ma jakąś wiedzę nt. Nakamoto, jego osobowość jest uważana za „zbyt kontrowersyjną”, aby dorównać faktycznemu twórcy bitcoina.

Wspomniane konto na X zapewne zostało przejęte przez hakerów i może być teraz wykorzystywane przez do nich promowania scamów i oszukiwania inwestorów. Stąd należy mieć się na baczności.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments