Czemu wybieramy pośredników przy zakupie nieruchomości? – Ilona Nowak z Money Point [VIDEO]

371

Kto z nas nie marzy o swoim własnym M? Tym bardziej, że dziś na rynku widać istny szał zakupowy. Mieszkania sprzedają się nadal na pniu. W takich warunkach tym bardziej trzeba jednak zwracać uwagą na cały proces nabywania nieruchomości.

Money Point to „nowoczesna i ciesząca się zaufaniem firma doradztwa finansowego. Swoją pozycję zawdzięczamy połączeniu wieloletniego doświadczenia z indywidualnym podejściem do potrzeb naszych klientów.” My tymczasem rozmawialiśmy z ekspertką przedsiębiorstwa.

Ilona Nowak to ekspert ds. kredytów hipotecznych w firmie Money Point. Opowiada, jaka grupa osób decyduje się obecnie na zakup nieruchomości. W rozmowie poruszony został również temat pośredników finansowych. Co skłania Polaków, którzy niechętni są do wszelkich pośredników, na korzystanie z ich usług? Marząc o własnej nieruchomości od czego powinniśmy zacząć? Jaki pierwszy krok należy wykonać w stronę realizacji swoich planów? Na te i inne tematy odpowiada nasz gość.

Mieszkanie na kredyt?

Nowak wskazuje na to, że dziś nadal warto kupować mieszkanie na kredyt. Dotyczy to zarówno osób, które kupują pierwszą nieruchomość, ale i tych, dla których to już kolejny zakup.

Ponoć dziś najczęściej mieszkania kupują osoby w wieku 25-39 lat. To zrozumiałe. Jak dodaje ekspertka bierze się to z faktu, że mają oni „ugruntowaną pozycję społeczną i wysokie dochody”. Ponadto osobom młodym banki udzielają jeszcze kredytów na 20-30 lat.

Co ciekawe, młode osoby najczęściej kupują mieszkania na rynku pierwotnym. Z kolei dla 30-latków dziś zakup nieruchomości to częściej inwestycja. Tym też różnią się te dwa rynki: pierwotny i wtórny. Mieszkania z rynku pierwotnego są kupowane, by w nich mieszkać. Z kolei nieruchomości z rynku wtórnego służą częściej do wynajmu.

Warto dodać, że w Polsce widać już pierwsze symptomy spowolnienia, które powinno odbić się na rynku nieruchomości. Tak twierdzą niektórzy eksperci. Problem dla nabywców polega jednak na tym, że nie należy jeszcze oczekiwać dużej obniżki cen. Prędzej zauważymy ich stabilizację. Z kolei ceny działek mogą zacząć rosnąć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments