Kredyt hipoteczny bez tajemnic – jak wygląda cały proces?

0
Kredyt hipoteczny

Zaciągniecie kredytu gotówkowego, niejednokrotnie generuje wiele formalności, jakie należy wypełnić, aby uzyskać pozytywną odpowiedź od oddziałku bankowego. Nie inaczej jest w przypadku, jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Udzielenie kredytu na nieruchomość jest możliwe w przypadku spełnienia licznych warunków, które mają wpływ na otrzymanie decyzji kredytowej. Ze względu na długi okres spłaty kredytu oraz dość wysoką sumę, która będzie konieczna do spłaty bank, bardzo często wymaga początkowej wpłaty własnej z ustaloną minimalną wysokością, dzięki czemu stajemy się wiarygodnymi kredytobiorcami.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego – kredyt hipoteczny krok po kroku

Posiadanie mieszkania własnościowego to marzenie wielu osób, aby doszło do zawarcia umowy kredytu, należy spełnić szereg wytycznych http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/ile-trwa-uruchomienie-kredytu-hipotecznego/, które umożliwią uzyskanie pozytywnej zgody. W pierwszej kolejności oddział bankowy, do którego się udamy, będzie musiał ocenić naszą zdolność kredytową. Taka analiza dokonywana jest na postawie zawartej umowy o pracę, najlepiej, kiedy jest ona zawarta na czas nieokreślony. Nie same zarobki mają wpływ na uzyskanie pozytywnej opinii. Istotnym elementem jest nasza ogólna sytuacja finansowa, dlatego pracownik banku przeanalizuje naszą ogólną sytuację życiową, w tym ilość osób pozostających na naszym utrzymaniu, koszty utrzymania, zobowiązania finansowe w postaci rachunków, innych kredytów oraz pozostałych zobowiązań pieniężnych.

Ważnym elementem może okazać się nasza historia kredytowa, do takiej wliczają się nie tylko umowy kredytowe podpisane na wpłatę gotówki na wskazane konto bankowe, ale także uprzednio dokonane zakupy w systemie ratalnym. Jeżeli w bazie danych figurujemy jako terminowi płatnicy, jesteśmy bardziej wiarygodnymi klientami, którzy w opinii oddziału bankowego również kredyt hipoteczny będą spłacać w wyznaczonym terminie.

Kredyt mieszkaniowy – roczna stopa oprocentowania RRSO

Ze względu na ciągłe zmiany, warto śledzić na bieżąco całkowity koszt kredytu hipotecznego, ponieważ z roku na rok oprocentowanie rośnie, co powoduje, że całkowita kwota kredytu może być coraz wyższa. Aby sprawdzić najbardziej opłacalne propozycje, można skorzystać z dostępnego na stronach internetowych narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego. Jest to doskonały sposób, aby bez wychodzenia z domu poznać najlepsze propozycje kredytów hipotecznych, biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe.

Kredyty hipoteczne wymagają wypełnienia wielu formalności, dlatego przed otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej możemy zdecydować się na podpisanie umowy przedwstępnej, która wymagać będzie wpłaty określonej kwoty zadatku. Należy pamiętać, że mimo spisania wstępnej umowy ze sprzedawcą, bank nie ma obowiązku pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego, dlatego jakiekolwiek decyzje są podejmowane na własne ryzyko.

Zabezpieczenie kredytu – czego wymaga od nas bank

Jednym z wymogów stawianych przez bank po przydzieleniu kredytu hipotecznego jest ubezpieczenie nieruchomości, na którą pobrana została gotówka. Taki zabieg musi być wykonywany cyklicznie przez cały okres spłaty kredytu. Dokumentację potwierdzającą dokonanie przelewu do firmy ubezpieczeniowej należy przesłać we wskazanym terminie do oddziału bankowego. Wymagane ubezpieczenie musi zawierać cesję, czyli przeniesienie praw do nieruchomości i odszkodowania na bank w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments