Kraken udostępni IRS dane 42 000 użytkowników

praca

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken oświadczyła, że zgodnie z nakazem sądu udostępni dane 42 000 użytkowników Urzędowi Skarbowemu USA (IRS). Informacje zostaną przesłane do urzędu skarbowego na początku listopada.

Kraken udostępni dane klientów

Na swojej stronie firma Kraken precyzuje, że wezwanie do przedstawienia „szerokiego zakresu rejestrów i danych” na temat swoich klientów w USA i przekazania ich IRS zostało wydane na mocy postanowienia sądu wydanego przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Kalifornii w maju 2021 r. Firma sprzeciwiła się żądaniom IRS i walczyła z wezwaniem do sądu, przekonując ją do „znacznego zmniejszenia” liczby klientów, których to dotyczy, oraz ilości danych klientów.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Sąd nakazał Krakenowi przedstawienie danych profilowych i transakcyjnych klientów, którzy w dowolnym roku od 2016 do 2020 przekroczyli swoimi transakcjami kwotę 20 000 dolarów. Dotyczy to również tych, którzy nie dokonali żadnych transakcji, a jedynie dokonali wpłat i wypłat.

Kraken udostępni dane, takie jak imiona i nazwiska, daty urodzenia, identyfikatory podatkowe, adresy, dane kontaktowe i historię transakcji klientów, których to dotyczy. Według doniesień będzie około 42 000 kont, z których informacje zostaną przesłane do urzędu skarbowego.

Dane klientów Coinbase

Amerykański Sąd Apelacyjny dla Pierwszego Okręgu rozpatruje też inną sprawę, w której IRS zażądało danych użytkowników od Coinbase. W 2018 r. giełda poinformowała 13 000 klientów, których to dotyczy, że przekaże IRS ich identyfikatory podatników, nazwiska, daty urodzenia, adresy i historyczne zapisy transakcji z lat 2013–2015.

Jeden z tych użytkowników, James Harper, odwołał się do urzędu skarbowego, aby uniemożliwił rządowi USA nieograniczony dostęp do historii transakcji użytkowników. W październiku 2023 r. grupa zajmująca się kryptowalutami DeFi Education Fund złożyła w sądzie opinię popierającą apel Harpera.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments