KNF ostrzega przed kolejnymi firmami. Chodzi o Equal Real Estate SA z siedzibą w Warszawie oraz Sekrata sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Obie zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego – poinformował w piątek urząd.

KNF ostrzega

Komisja twierdzi, że w przypadku Equal Real Estate, zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 171 ustawy Prawo bankowe. O co chodzi? Przepis ten mówi o wykonywaniu czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF. W efekcie szef KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie.

Equal Real Estate realizuje zaś projekty w obrębie alternatywnych obiektów zakwaterowania – aparthoteli, czy mikroapartamentów.

Jeśli zaś chodzi o Sekrata, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy art. 150 ustawy o usługach płatniczych (to nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego). Sprawa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim. Ten projekt umożliwia pożyczanie oraz inwestowanie pieniędzy wśród internautów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments