Kaczyński: stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest możliwe

0
Jarosław Kaczyński PiS prawo i sprawiedliwość

W sobotę odbyła się gala „Polski przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie”. W czasie wydarzenia list do jego uczestników skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odczytał Marek Suski, poseł PiS.

Kaczyński listy pisze

„Każdy z nas uczestniczy w jakiś zawodach, a wszyscy bierzemy udział w wielkim, nie mającym mety – tylko lotne premie – wyścigu, którego stawką jest jak najszybsze nadrobienie, poprzez stały, dynamiczny rozwój, dystansu dzielącego nas od zamożnych państw europejskich (… ) Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu, czyli zakosztowanie przez Polaków takiej jakości, poziomu życia, jakimi przeciętnie cieszą się mieszkańcy państw starej Europy, jest zadaniem bardzo ambitnym, trudnym do wykonania, ale osiągalnym. Musimy zatem wykorzystać historyczną szansę i podjąć to wyzwanie – dla dobra naszego oraz przyszłych pokoleń obywateli RP” – napisał w liście prezes PiS.

Wypowiedź Morawieckiego

Parę słów powiedział też premier Mateusz Morawiecki.

– Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że w czasie pandemicznej burzy Polska nawigowała w dobrą stronę – zauważył szef rządu.

Dodał, że dzięki zaoferowanym przez jego rząd rozwiązaniom udało się ochronić fundamenty polskiej gospodarki i uchronić nasze firmy przez upadkiem.

Dodał, że w niepewnym czasie pandemii to władza musiała wyjść z inicjatywą i wziąć na siebie odpowiedzialność. W jego oczach wszystko zakończyło się sukcesem.

Z kolei wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki wszedł na temat KGHM. Powiedział, że jeszcze kilka lat temu spółka ta miała problemy finansowe, a teraz jest międzynarodowym liderem i może rywalizować z zagranicznymi podmiotami, a nawet z nimi wygrywać. KGHM przekroczył plany produkcyjne w okresie pandemii. Spółka nie zwalniała wtedy pracowników, a wręcz zainwestowała ponad 10 mld zł.

Dziś KGHM jest siódmym na świecie producentem miedzi i „największą kopalnią srebra” na świecie. Ma zakłady produkcyjne na aż trzech kontynentach. Jest jednym z kół zamachowych polskiej gospodarki – podkreślił Małecki.

Wyróżnienie Gazety Polskiej Codziennie w kategorii „eksporter” otrzymała firma Samasz (producentów maszyn rolniczych zielonkowych, tj. kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek itp.). W pozostałych kategoriach nagrody zdobyli: „Biomed Lublin” Wytwórnia Surowic i Szczepionek (innowator); cukiernia Wójcik (reprezentant MŚP); Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” (filantrop). Specjalne wyróżnienie otrzymał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments