Jak tanio podróżować po Unii Europejskiej?

305

Tanie podróżePodróżowanie po Unii Europejskiej wcale nie musi być drogie! Wystarczy pamiętać o kilku elementarnych zasadach niedrogiego podróżowania, aby zwiedzić europejskie kraje, nie rozbijając banku. W tym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na oszczędne podróże po Unii Europejskiej.

Planowanie z wyprzedzeniem

Przede wszystkim podróże po Europie warto zaplanować nawet kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu można nie tylko poświęcić więcej czasu na porównanie cen noclegów czy biletów lotniczych, ale także uzyskać znacznie większy wybór niż ma to miejsce przy dokonywaniu rezerwacji na ostatnią chwilę.

Wiele tanich linii lotniczych rozpoczyna swoje promocje na loty po Europie trzy lub cztery miesiące przed datą odlotu. Ceny spadają o kilkadziesiąt procent, a na dodatkowe usługi, takie jak większy bagaż obowiązują nierzadko dodatkowe promocje.

Podobnie jest z zakwaterowaniem – im wcześniej nastąpi rezerwacja, tym więcej opcji do wyboru. Większość hosteli i hoteli posiada opcję bezpłatnego odwołania noclegu na dzień lub kilka dni przed datą pobytu, więc ryzyko utraty pieniędzy w przypadku znalezienia korzystniejszej opcji znacząco spada.

Wycieczka poza sezonem

Niektóre popularne cele podróży w Europie są ochoczo odwiedzane przez turystów wyłącznie w sezonie. Ceny noclegów, restauracji i wejściówek do atrakcji turystycznych są wtedy najwyższe.

Wybierając się w tanią podróż po Europie, warto rozważyć wycieczkę poza sezonem, na przykład jesienią lub wiosną. Można wtedy liczyć nie tylko na konkurencyjne ceny, ale także mniejszy tłok i zgiełk. Oczywiście warto wtedy zaplanować spędzanie czasu wolnego – upewnić się czy wybrane atrakcje turystyczne są otwarte lub sprawdzić listę odbywających się wtedy wydarzeń. W razie gorszej pogody warto zaopatrzyć się w książkę lub sprawdzić gry oferowane przez polskie kasyna online.

Korzystanie ze zniżek

Wiele europejskich miast posiada specjalne karty miejskie, dzięki którym można zaoszczędzić podczas kilkudniowego zwiedzania. W cenie karty jest zwykle nielimitowana ilość przejazdów komunikacją miejską lub darmowe wstępy do muzeów.

Dzięki kartom miejskim można uzyskać dodatkowe rabaty podczas zakupów lub zniżki w restauracjach. Przed zakupem karty miejskiej warto obliczyć, czy jej nabycie rzeczywiście rekompensuje zaplanowane wydatki w danym miejscu.

Oszczędność na posiłkach

Podczas wycieczki po krajach europejskich można zaoszczędzić sporo pieniędzy, redukując ilość posiłków spożywanych „na mieście”. Jeśli pozwalają na to warunki lokalowe, warto pomyśleć o przygotowaniu śniadań, obiadów lub kolacji z własnych produktów zakupionych w lokalnym supermarkecie. Dzięki temu można dać upust swojej kreatywności w kuchni i za cenę posiłku w restauracji uzyskać kilka porcji własnoręcznie przygotowanego jedzenia.

Wycieczki rowerowe

Zwiedzanie nowego miejsca na rowerze jest tanim i wyjątkowo satysfakcjonującym sposobem poznawania nowego kraju. Płaci się tylko za wypożyczenie roweru, a resztę trasy można pokonać we własnym tempie zgodnie z wcześniej przygotowanym planem.

Wiele europejskich miast posiada doskonałą infrastrukturę rowerową. Według naszej ekspertki wybranie tej ekologicznej i taniej formy transportu jest doskonałym pomysłem na udaną wycieczkę w miejsca, w które trudno dostać się autobusem lub samochodem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments