Jak połączyć biznes z pomaganiem? Fundacja „Pomaganie jest trendy”

Udostępnij

W najnowszym odcinku programu Zdrowy Biznes, Krzysztof Kamiński, redaktor Comparic24.tv prowadzi rozmowę z Krzysztofem Gorzkiewiczem oraz Jakubem Kanclerzem z fundacji „Pomaganie jest trendy”.

Rozmówcy przedstawiają misję oraz wartości, którymi kierują się w swojej codziennej działalności. W wywiadzie zostały poruszone tematy związane z projektami realizowanymi przez fundację. Nie zabrakło także tematów dotyczących źródeł finansowania oraz planów na przyszłość.

Na co fundacja „Pomaganie jest trendy” zbiera pieniądze?

Fundacja „Pomaganie jest trendy” gromadzi pieniądze na działy neonatologii w szpitalach publicznych. Fundacja ta jednak nie zbiera pieniędzy w tradycyjny sposób, a prowadzi działalność gospodarczą i zarabia na produkcji własnych suplementów diety oraz olejków CBD. Drugi z tych produktów został wprowadzony do szpitali publicznych.

Co wyróżnia produkty fundacji „Pomaganie jest trendy”?

Przede wszystkim jakość. W produktach fundacji „Pomaganie jest trendy” nie ma żadnych konserwantów, ani genetycznie modyfikowanych składników.

Jakie działania są finansowane przez fundację „Pomaganie jest trendy”?

Temat neonatologii pojawił się cztery lata temu, kiedy Krzysztofowi Gorzkiewiczowi urodził się syn, który był wcześniakiem i trzeba było walczyć o jego życie. Z tego powodu fundacja „Pomaganie jest trendy” zaczęła się koncentrować na wspieraniu działów neonatologii w szpitalach publicznych.

W zeszłym roku i dwa lata temu zabezpieczała ona oddziały noworodków w okresie pandemii COVID-19. W tym roku chce ona kupić karetki transportowe.

Czym jeszcze zajmuje się fundacja „Pomaganie jest trendy”?

Oprócz pomocy najmłodszym, fundacja „Pomaganie jest trendy” buduje społeczność mającą misję zachęcania do aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym. W tym celu stworzyła ona aplikację mobilną w rozszerzonej rzeczywistości (AR) motywującą do aktywności fizycznej.

Ponadto, aplikacja ta ma na celu walkę z FOMO u dzieci, dlatego nagradza ona za odkładanie telefonu na co najmniej godzinę.

Jakie fundacja „Pomaganie jest trendy” ma plany na najbliższy czas?

Na grudzień fundacja „Pomaganie jest trendy” planuje premierę bajki o Duszku Babu, w której wezmą udział gwiazdy, w tym dwie postacie z Hollywood.

Na 2024 rok planowana jest natomiast organizacja gali, na której nagradzane są media za poświęcony czas antenowy na rzecz pomagania. W bieżącym roku nagrywane będą także piosenki z amerykańskimi raperami na rzecz wcześniaków.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej:

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również