Inwestowanie w nieruchomości od niewielkich kwot

117
RTG Nieruchomości

W 54. odcinku programu RTG Nieruchomości Michał Ławiński – business development manager w Osady Poli porozmawiał z dr Grzegorzem Mizerskim – Prezesem Crowder.PRO na temat inwestowania w nieruchomości od niewielkich kwot.

Dr Grzegorz Mizerski o Crowder.PRO i crowdlendingu

Dr Grzegorz Mizerski przede wszystkim rozwija cały czas platformę crowdlendingową Crowder.PRO.

Pod pojęciem crowdlendingu kryje się finansowanie projektów inwestycyjnych pożyczkami prywatnymi. W ten sposób inwestorzy indywidualni mogą zainwestować już nawet zaledwie 500 złotych. Ostatecznie środki od grupy takich inwestorów składa się na całość wymaganej kwoty pożyczki.

Jest to zatem grupowe inwestowanie polegające na udzielaniu prywatnych pożyczek za pomocą tłumu. Termin zwrotu pożyczonych środków oraz oprocentowanie pożyczki uzgodnione są w umowie pożyczkowej. Odsetki są z kolei z reguły wypłacane kwartalnie.

Warto również wiedzieć, że większość pożyczek udzielanych w ramach crowdlendingu zabezpieczone jest hipoteką, a osoby udzielające pożyczki są wpisywane razem na hipotekę tej nieruchomości na pierwszym miejscu.

Co ciekawe, w całej Europie wolumen crowdlendingu jest 25 razy wyższy niż tradycyjnego crowdfundingu. W Polsce obecnie jest na odwrót.

Dr Grzegorz Mizerski projekcie deweloperskim na Dominikanie

Lada moment Crowder.PRO uruchomi bardzo atrakcyjną deweloperską ofertę pożyczkową opiewającą na kwotę 300 tysięcy złotych mającą na celu sfinansowanie eko osiedla na Dominikanie.

Jest to pożyczka oprocentowania na poziomie 20% w skali roku, bardzo dobrze zabezpieczona. Co istotne, zainwestować w ten projekt można już od 500 PLN.

Potencjał crowdlendingu w Polsce

Dr Grzegorz Mizerski wierzy, że rynek crowdlendingu w Polsce ma wielki potencjał. Do tej pory wszystkie zbiórki na platformie Crowder.PRO zakończyły się nadsubskrypcją.

Polscy inwestorzy indywidualni nierzadko mają bowiem drobne oszczędności rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych i nie wiedzą, co mają z tymi pieniędzmi zrobić. Za pomocą tej kwoty nie są oni bowiem w stanie zainwestować bezpośrednio w nieruchomości.

Szczegóły emisji crowdfundingowej Crowder.pro

Crowder.pro jest obecnie w trakcie przeszktałcania się w spółkę akcyjną. Z tego powodu uruchomiona została crowdfundingowa emisja na platformie Beesfund. Co istotne, Crowder.pro emituje w ten sposób pożyczkę, która dopiero będzie konwertowana na akcje, gdy Crowder.pro zostanie przekształcone w spółkę akcyjną.

Co istotne, Crowder.pro sprzedaje swoje “akcje” poniżej wyceny, co powinno szybko zaowocować satysfakcjonującą stopą zwrotu – zwłaszcza, że w 2024 roku Crowder.pro zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Dlaczego czeskie banki inwestują w crowdlending?

Nabywając platformy crowdlendingowe i wprowadzając oferty tego typu do swojego portfela czeskie banki starają się dać swoim klientom możliwość generowania wyższej stopy zwrotu ze swoich oszczędności.

Plany spółki Crowder.pro na najbliższą przyszłość

Głównym celem Crowder.pro cały czas jest promowanie crowdlendingu. Jednocześnie okazuje się jednak, że spółka zajmuje się obecnie również rozwojem, promowaniem i pozyskiwaniem inwestorów do swojego projektu tokenizacyjnego.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, nagranie znajduje się poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments