Internet Elona Muska już w Polsce!

0
Elon Musk
Źródło: https://www.inc.com/justin-bariso/elon-musk-shared-a-profoundly-simple-productivity-hack-that-just-may-change-your-life.html

Internet z satelitów Starlink jest już dostępny w Polsce. To usługa, jaką oferuje firma Elona Muska. Wiadomo, że kosztuje blisko 450 zł miesięcznie, zaś jednorazowy koszt instalacji niezbędnego sprzętu to aż ponad 2,5 tys. zł.

Internet Elona Muska

To wspaniała wiadomość dla fanów Muska w naszym kraju. Internet, jaki oferuje jego firma, jest już dostępny w Polsce. Ponadto można z niego skorzystać mieszkając w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii.

Z technicznych informacji warto dodać, że SpaceX oferuje transfer na poziomie 50-150 Mb/s za 449 zł miesięcznie. Standardowa cena pakietu internetu na rynku waha się od 50 do 80 zł.

Zamówienia na usługę można składać za pomocą strony internetowej starlink.com. Oferta jest jednak limitowana, więc zainteresowane nią osoby muszą śpieszyć się.

Na cenę internetu satelitarnego dostępnego w ofercie SpaceX składa się dokładnie:

miesięczny abonament – 449 zł,
dostawa – 276 zł,
cena sprzętu – 2269 zł.

Jednorazowo klient musi zapłacić  więc 2994 zł. Opłata za specjalistyczny sprzęt umożliwiający korzystanie z internetu satelitarnego Starlink jest kosztem ponoszonym przy zamawianiu, podobnie jak dostawa. Po zainstalowaniu sprzętu klient miesięcznie płaci już „tylko” 449 zł za samą usługę.

Musk i bitcoiny

Ostatnio Elon Musk ponownie wrócił na czołówki portali internetowych i gazet. Chodzi nie tylko o to, że jest już jednym z najbogatszych ludzi na planecie, ale też fakt, że zaczyna inwestować w bitcoiny.

Tesla ogłosiła niedawno, że ma w planach kupienie pierwszego pakietu kryptowalut. W efekcie cena bitcoina wzrosła i dziś za 1 BTC trzeba zapłacić już 47 650 USD (najdrożej za bitcoiny płacono dotąd 48 300 USD).

Warto dodać, że w ostatnich miesiącach Musk odnotował największy wzrost wartości swojego majątku nie tylko spośród pierwszej „pięćsetki” najzamożniejszych. Według Bloomberga, na jego przykładzie widzieliśmy najszybciej zachodzący proces zwiększania bogactwa w historii ludzkości!

Wzrost poziomu bogactwa Muska był w dużej mierze napędzany przez Teslę, której wartość rynkowa w sobotę wynosiła prawie 670 miliardów USD. Około trzech czwartych wartości netto Muska stanowią zaś właśnie akcje Tesli.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments