InPost ma ponad 15 tys. Paczkomatów

0
delivery, paczki, dostawa

Liczba Paczkomatów InPostu przekroczyła 15 000 lokalizacji, podała spółka. Najnowsza maszyna stanęła we wsi Czarna Górna w Bieszczadach. InPost wprowadza także kolejną funkcjonalność, od 18 października na Paczkomatach – w miastach partnerskich programu Green City – pojawią się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza w miastach.

„Rozbudowa sieci Paczkomatów, jaką na wielką skalę realizujemy w tym roku, idzie w parze z rozwojem naszych usług oraz inwestycjami w ekologiczne technologie. […] Zależy nam, aby wszyscy Polacy – czy to mieszkańcy dużych miast, miasteczek, czy wsi takich jak Czarna Górna, mieli swój Paczkomat jak najbliżej”powiedział prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Dodał, że to nie koniec dynamicznej rozbudowy sieci w tym roku.

„Bieżący rok zaczynaliśmy w Polsce z siecią Paczkomatów liczącą nieco ponad 10 000 maszyn, łatwo policzyć, że tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 5 000 Paczkomatów. Obiecuję, że dobrze wykorzystamy pozostałe nieco ponad 2 miesiące, które zostały nam do końca grudnia”zaznaczył prezes.

Obok dostarczania najbardziej ekologicznej formy dostawy firma inwestuje w kolejne eko-funkcjonalności oraz edukację. Czujniki, jakie z poziomu aplikacji InPost pozwolą śledzić wahania jakości powietrza, to kolejny krok w ramach tej strategii. Pierwsze czujniki pojawią się 18 października na nowych Paczkomatach w miastach partnerskich programu InPost Green City – w wyborze lokalizacji pod uwagę brane są głosy współpracujących miast, samorządów i mieszkańców, zakończono.

InPost to platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 mln przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów, współpracując z ponad 26 000 e-sprzedawców. Aplikacja mobilna spółki – InPost Mobile ma ponad 6 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments