Para CHF/PLN kursuje przy 5,00 PLN. Ile płacimy za dolara?

dolar

Główne światowe waluty w relacji do złotego niewiele traciły ostatnio w piątek, 7 października. Na pary walutowe z udziałem złotówki patrzymy w nowym tygodniu. Kurs GBP/PLN, czyli notowania funta do złotego, zyskuje w poniedziałek od rana. Euro dziś, 10 października kupimy za 4,86 PLN. Para walutowa CHF/PLN kursuje natomiast przy 5,00 PLN. Ile płacimy za dolara?

Frank oscyluje przy 5,00 PLN

Szwajcarski frank w stosunku do złotego postawił ostatnio na zejście do strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego: 4,98-5,00 PLN. Rynek pary walutowej CHF/PLN stabilizował kurs przy 5,00 PLN. Również dziś od rana frank oscyluje nieco powyżej pełnego poziomu 5,00 PLN.

Teraz od pary CHF/PLN oczekuje się, aby pokazała, czy obecna stabilizacja będzie się utrzymywać. Być może frank szuka pretekstu do wzrostu. Warto zatem obserwować zachowanie rynku wobec wspomnianej strefy wsparcia (4,98-5,00 PLN).

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 10.10.2022

Para walutowa EUR/PLN trafi do 4,90 PLN?

Notowania pary walutowej EUR/PLN w piątek, 7 października oscylowały nieco poniżej 4,90 PLN. Ten poziom jednak nie został przez euro osiągnięty. Euro osłabiło się w ostatnich kilkunastu godzinach. Dziś, w poniedziałek o 8 rano za euro przyszło płacić 4,85 PLN. Rynek ma jednak szansę powrócić do zeszłotygodniowych szczytów. Z obecnych poziomów rynek może szukać podejścia, celem trafienia do 4,90 PLN.

Dolar próbuje przełamać 5,00 PLN

Ostatnio dolar w stosunku do złotego zmierzył się z poziomem 5,00 PLN. Para walutowa USD/PLN nie była jednak w stanie przełamać tego poziom. Dziś patrząc, dolar znów próbuje przełamać pełen psychologiczny zakres. Aktualnie kurs dolara wynosi 4,99 PLN.

Dolar pokazuje ostatnio, że błyskawicznie potrafi przełamywać ważniejsze zakresy. Również tym razem dolar może po prostu wystrzelić w zależności do złotego. Warto zatem zachować czujność. Amerykańska waluta za cel ma szansę obrać rekordowe szczyty sprzed dwóch tygodni.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 10.10.2022

Kurs GBP/PLN rośnie od rana

Funt szterling wobec złotówki postawił na wzrost od rana. Za parę walutową GBP/PLN przychodzi nam obecnie płacić 5,54 PLN. Warto teraz będzie obserwować, czy funt utrzyma się  powyżej przedziału cenowego: 5,52-5,54 PLN. Z tego obszaru generowane mogą być ruchy wzrostowe.

Podsumowanie

Główne światowe waluty, choć w miniony piątek nieco traciły, zdają się mieć ochotę na wyższe zakresy wobec złotego. Szczególnie tempo narzucić może ponownie amerykański dolar.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments