Dolar notowany po 4,32 PLN. Ile kosztuje frank 24.03.2023?

0
zaliczka

W czwartek, 23 marca stosunkowo niewiele działo się z polską złotówką. Złoty w ogólnym rozrachunku w większości wczoraj stracił. Rodzima waluta okazała się słabsza od dolara, franka i funta. Końcowe zmiany okazywały się jednak niewielkie, a największa miała miejsce w przypadku funta. Kurs pary walutowej GBP/PLN wzrósł wczoraj o 1,5 grosza. Natomiast należy zauważyć, że w odniesieniu do euro, złoty się nie zmienił. Sytuacji złotówki przyglądamy się już w piątek, 24 marca. O godzinie 8 rano dolar notowany jest po 4,32 PLN. Kurs funta wynosi blisko 5,3080 PLN. Euro wymieniane jest po 4,68 PLN. Ile kosztuje frank 24.03.2023?

Notowania EUR/PLN bez zmiany w czwartek

Waluta europejskiej wspólnoty nie potrafiła wczoraj przezwyciężyć złotego. Z drugiej strony nie poddała się łatwo i złoty nie zdołał sprowadzić euro niżej. Notowania pary walutowej EUR/PLN tym samym zakończyły finalnie bez zmiany w czwartek. Niewiele dzieje się również w piątek, 24 marca od rana. O godzinie 8 rano euro wymieniane jest po 4,68 PLN.

Ile kosztuje frank 24.03.2023?

Frank bronił się wczoraj przed kolejną stratą wobec złotówki. Walucie ze Szwajcarii udało się to, gdyż finalnie zyskała wobec złotego. Kurs pary CHF/PLN utrzymuje się obecnie przy wczorajszym zamknięciu. Frank kosztuje dziś rano 4,71 PLN.

Perspektywa wykresu podpowiada, iż frank utrzymał się wczoraj w zakresie wsparcia. Stanowi go przedział cenowy: 4,6985-4,7200 PLN. Jeżeli frank będzie w nim przeważać, ma sposobność do wykonania wzrostu.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 24.03.2023

Funt szterling walczy o poziom 5,31 PLN

Brytyjska waluta spośród głównych okazała się wczoraj najsilniejsza w stosunku do złotego. Notowania funta wzrosły ogólnie o 1,5 grosza. Zmagania pary walutowej GBP/PLN zamknęły się na poziomie 5,31 PLN i funt odrobił straty ze środy. Jednak dziś od rana złoty zyskuje i sprowadza brytyjską walutę niżej. Obecnie funt szterling walczy o poziom 5,31 PLN. Jest on o tyle istotny, gdyż obecnie przechodzi tam średnia.

Dolar notowany po 4,32 PLN

Amerykański dolar wyszarpał wczoraj wynik względem złotego na swoją korzyść. Kurs pary USD/PLN nieznacznie się jednak zmienił. Warto zauważyć, że przerwana została przy tym pięciodniowa seria obniżki dolara. Dziś dolar utrzymuje wywalczoną pozycję i notowany jest po 4,32 PLN.

Wczoraj rynek pary walutowej USD/PLN walczył o utrzymanie istotnego zakresu wsparcia. Mowa o okolicach poziomu 4,30 PLN. Choć ten obszar został naruszony, dolar pokazuje jego obronę. Czy zdoła w niej trwać również w najbliższych godzinach?

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 24.03.2023

Podsumowanie

Położenie złotego jest relatywnie dobre. Wczoraj po raz kolejny udowodnił on, że pilnuje ruchy głównych walut. Zauważmy, że większość z nich oscyluje na obszarach wsparć. Jeżeli nie zareagują, złoty będzie miał doskonałą okazję do tego, aby zepchnąć popularne walut niżej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments