Funt wymieniany po 5,18 PLN. Ile kosztuje euro 24.05.2023?

0
euro

Złotówka na rynku walutowym poradziła sobie dobrze również we wtorek, 23 maja. Polski złoty przeważnie zyskał w relacji do głównych światowych walut. Rodzima waluta okazała się silniejsza od euro, funta oraz franka. Spośród nich najlepiej wypadła względem euro. Kurs pary EUR/PLN obniżył się we wtorek o 1,5 grosza. W przypadku notowań pary USD/PLN nie zaobserwowano natomiast wczoraj zmiany. Położeniu złotówki przyglądamy się kolejnego dnia. W środę o godzinie 8:40 funt wymieniany jest po 5,18 PLN. Dolar warty jest 4,1650 PLN. Notowania franka oscylują tuż poniżej 4,62 PLN. Ile kosztuje euro 24.05.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Kurs pary USD/PLN bez zmiany we wtorek

Amerykańska waluta i polski złoty walczyły wczoraj między sobą o ważny zakres. Mowa tu o obszarze cenowym średniej oraz strefie 4,1400-4,1500 PLN. Dolar zdołał utrzymać ważny dla niego zakres. Niemniej w relacji do złotego nie pokazał ogólnie konkretnego ruchu. Kurs pary USD/PLN zakończył bez ogólnej zmiany we wtorek. Dziś rano na rynku również niewiele się dzieje. Walka o utrzymanie wspomnianych zakresów trwa.

Ile kosztuje euro 24.05.2023?

Na wstępie wspomnieliśmy, iż złotówka najlepiej spisała się wczoraj w zestawieniu z euro. Waluta europejskiej wspólnoty staniała na rzecz złotego o 1,5 grosza. W wyniku tego euro sprowadzone zostało do poziomu 4,4850 PLN. Dziś od rana waluta strefy euro próbuje odrabiać względem złotówki. W dniu 24.05.2023 rano euro kosztuje blisko 4,49 PLN.

Wykres pary walutowej EUR/PLN podpowiada, iż rynek znajduje się obecnie poniżej newralgicznego poziomu – 4,50 PLN. Taka sytuacja sprawia, iż kontrolę ma obecnie złotówka i to ona dyktuje warunki. O wzroście euro będzie można mówić, gdy wyjdzie ono powyżej 4,50 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 24.05.2023

Frank znów poniżej 4,6240 PLN

Szwajcarski frank okazał się wczoraj drugą najgorszą z głównych walut zestawionych ze złotym. Na rzecz rodzimej waluty, frank oddał w zmianie kursu ogólnie nieco ponad 1 grosz. Dzięki temu, złotówka sprowadziła walutę ze Szwajcarii poniżej poziomu 4,62 PLN. Warto zauważyć, iż wczorajszy spadek notowań pary CHF/PLN rozpoczął się z zakresu średniej. Rynek wygenerował ruch, przez który zszedł poniżej 4,6240 PLN. Te rejony są o tyle ważne, że poniżej nich złotówka ma przewagę na rynku. Frank obecnie znajduje się znów poniżej 4,6240 PLN. Czy złoty to wykorzysta i zepchnie go do 4,60 PLN?

Funt wymieniany po 5,18 PLN

Brytyjska waluta poniekąd uratowała swoją pozycję podczas wtorkowego starcia ze złotym. Notowania pary GBP/PLN obniżyły się ogólnie nieznacznie, a były momenty wyraźnej dominacji złotówki. Starania funta i złotego zamknęły się w rejonach 5,17 PLN. Najmniej w ciągu dnia za funta można było zapłacić 5,15 PLN. W środę od rana funt odrabia ostatnie straty. O godzinie 8:40 wymieniany jest po 5,18 PLN.

Perspektywa wykresu rynku GBP/PLN uzmysławia, że funt i złoty walczą teraz na ważnym zakresie. Jest to obszar wsparcia, który chroni funta przed dalszym spadkiem. Warto będzie skupić się na tym, czy funt zdoła dziś zareagować. Potencjalnie ma szanse podbić do 5,21 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 24.05.2023

Podsumowanie

Dziś warto będzie obserwować zachowanie funta. O godzinie 8 pojawiły dane inflacyjne dotyczące Wielkiej Brytanii, które okazały się dobre. Wspomóc może to funta na rynku walutowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments