Ile kosztują usługi dobrego doradcy kredytowego w Warszawie?

0
doradca kredytowy

Dzięki różnego typu kredytom, zwłaszcza kredytom hipotecznym, realizowanie inwestycji jest zdecydowanie prostsze. Oczywiście każde zobowiązanie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Warto je zminimalizować, aby cieszyć się środkami bez dodatkowego stresu oraz posiadać jak najwięcej informacji na temat samej procedury oraz jej poszczególnych etapów. Olbrzymim ułatwieniem w uzyskaniu środków są usługi, jakie świadczy doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta w kraju mają pod tym względem wiele do zaoferowania. Warto dowiedzieć się, z jakimi kosztami będzie się wiązać wsparcie eksperta.

Czym wyróżnia się dobry doradca kredytowy? Warszawa i nie tylko

Korzystanie z produktów oferowanych przez banki staje się coraz prostsze. Obecnie chociażby otwarcie rachunku, złożenie wniosku o kartę debetową lub kredytową, a nawet wzięcie kredytu jest możliwe za pośrednictwem różnych kanałów, w tym Internetu. Zdecydowanie łatwiej również o porównanie ofert poszczególnych instytucji. Nadal szczególna ostrożność powinna jednak towarzyszyć zaciąganiu zobowiązań, zwłaszcza kredytów hipotecznych na wysoką kwotę. To natomiast wyjątkowo ważny segment rynku. Według raportu AMRON-SARFiN obecnie czynnych jest ponad 2,5 mln umów tego typu, opiewających na łączną kwotę 486 mld zł. – Najlepsi doradcy kredytowi pomagają nie tylko w wybraniu najbardziej optymalnego kredytu, ale okazują również wsparcie w trakcie całego procesu – mówi Michał Dawidowicz, autor serwisu blogkredytowy.pl i doradca kredytowy (Warszawa i okolice to nie jedyne miejsca, gdzie można skorzystać z jego usług – coraz więcej osób współpracuje z nim również online).

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Oczywiście kredyty, zwłaszcza mieszkaniowe, wiążą się z wysokimi kosztami. Co wyjątkowo ważne, nie zawsze trzeba będzie płacić za korzystanie z usług doradcy hipotecznego – Warszawa nie różni się pod tym względem od innych miejscowości w kraju. W zdecydowanej większości przypadków będzie to w pełni bezpłatne, a wszystkie wydatki z tego tytułu pokryje bank, który udzieli finansowania. Aby tak było, należy jednak zwrócić uwagę na to, w jaki sposób określa się specjalista: bardzo często pełni funkcję pośrednika kredytowego, który współpracuje z wieloma instytucjami. Inaczej sytuacja prezentuje się jedynie w przypadku, w którym mamy do czynienia z niezależnym doradcą kredytowym. Warszawa i inne miasta kraju w zdecydowanej większości przypadków pozwolą jednak na zupełnie darmowy dostęp do eksperckiej wiedzy.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Zakres obowiązków doradcy kredytowego jest stosunkowo szeroki i obejmuje kompleks czynności niezbędnych do dokonania wyboru oferty i uzyskania kredytu:
● Analiza sytuacji kredytobiorcy, wstępna ocena jego zdolności kredytowej,
● Wytłumaczenie zagadnień dotyczących kredytu,
● Dobór warunków kredytu,
● Porównanie ofert poszczególnych banków,
● Uzupełnienie i złożenie wniosku kredytowego,
● Monitorowanie statusu wniosku kredytowego,
● Wsparcie klienta w różnego typu procedurach formalnych.

Poza tym najlepsi doradcy kredytowi często oferują również bardziej rozbudowane usługi. Zajmują się przy tym m.in. pomocą w doborze innych dodatkowych produktów (np. ubezpieczeń niezbędnych do uzyskania kredytu mieszkaniowego) czy współpracują z innymi specjalistami istotnymi z punktu widzenia kredytobiorcy (np. rzeczoznawcami majątkowymi, biurami nieruchomości).

Jak przygotować się do rozmowy z doradcą?

Jak widać, z usług doradcy kredytowego w Warszawie i innych miastach po prostu warto korzystać: dzięki nim można zaoszczędzić sporo niepotrzebnych nerwów i przede wszystkim zyskać pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przyjętymi standardami. Przed pierwszym spotkaniem warto jednak dobrze się do niego przygotować. Kluczowe kwestie dotyczą przede wszystkim szczegółów życia finansowego kredytobiorcy, co będzie niezbędne do ustalenia zdolności kredytowej i dobrania odpowiedniego produktu. Poza tym ekspert powinien dowiedzieć się więcej na temat samej nieruchomości oraz indywidualnych oczekiwań dotyczących zobowiązania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments