Huawei rozpoczyna nabór do Huawei Startup Challenge wśród firm z Polski i CEE

435

HuaweiHuawei we współpracy z Fundacją Startup Hub Poland ogłasza nabór do Huawei Startup Challenge, podał koncern. Udział w inicjatywie mogą wziąć firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, które zaprezentują innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające walkę z wykluczeniami – społecznym, edukacyjnym lub cyfrowym.

„W Huawei wierzymy, że wykorzystanie technologii może pomóc w zmniejszaniu nierówności, przepaści cyfrowej i przyspieszyć osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Dlatego razem z fundacją Startup Hub Poland organizujemy konkurs Huawei Startup Challenge, który ma na celu napędzanie innowacji mających głębszy wymiar społeczny a także wspieranie ich rozwoju tutaj, w Polsce, by nasz kraj stawał się sercem innowacyjności w regionie” – powiedział dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska Ryszard Hordyński, cytowany w komunikacie.

W konkursie mogą wziąć udział startupy, młodzi naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej, które chcą rozwijać swoje inicjatywy w Polsce. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć takich wyzwań, jak ekologia i zrównoważony rozwój, budowa wydajnych sieci 5G na obszarach wiejskich, zwiększenie dostępności technologicznej dla osób z niepełnosprawnościami – wszelkich inicjatyw z obszaru walki z wykluczeniami, podano także.

„Innowacja nie zna granic i rozwija się dzięki współpracy. Startupy mogą rosnąć szybciej i zdrowiej dzięki wsparciu w ramach takich inicjatyw, jak nasza. Mogą tworzyć nowe rozwiązania wspierające ożywienie gospodarcze i budowanie społeczności, z której nikt nie czuje się wykluczony” – dodał Hordyński.

Konkurs trwać będzie do marca 2021 roku. Współpraca z Fundacją Startup Hub Poland to kolejna inicjatywa Huawei z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu. Firma, będąc światowym liderem w dostarczaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, od lat podejmuje działania na rzecz walki z wykluczeniem w różnych jego aspektach – zarówno poprzez zastosowanie nowych technologii, jak i wspieranie inicjatyw na rzecz równego dostępu.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Poprzedni artykułNoble Securities: CD Projekt sprzeda 18,8 mln kopii 'Cyberpunk 2077′ w IV kw.
Następny artykułBrowar Za Miastem pozyskał planowane 4,18 mln zł w ramach kampanii na Crowdway
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments