Henkel Polska zainwestuje ok. 4 mln euro w zakład produkcyjny w Raciborzu

Henkel

HenkelHenkel Polska zainwestuje ok. 4 mln euro w zakład produkcyjny w Raciborzu, podała spółka. Proces wdrażania inwestycji zakończy się w III kwartale 2021 r.

Dotychczas w raciborskim zakładzie wytwarzane były proszki i żele do prania. Po zakończeniu nowej inwestycji produkowane będą tam także nowe formaty żeli Persil oraz E, płyny do prania specjalistycznego Perwoll oraz płyny do płukania tkanin E i Silan przeznaczone do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej, które planowane jest na III kwartał 2021 r., zwiększy produkcję wydziału płynów o 200%, podano.

„Nowa inwestycja pozwoli znacząco podnieść wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, stworzy nowe miejsca pracy oraz przyniesie duże oszczędności środowiskowe związane z likwidacją konieczności transportu produktów do Polski. Dzięki temu zredukujemy ilości przewozów logistycznych o kilkaset tysięcy km rocznie, co przełoży się na eliminację ok. 560 ton CO2. Cieszymy się, gdyż jest to kolejna inwestycja pozwalająca nam realizować założenia naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Pierwsze produkty z nowej linii zjadą z taśmy z początkiem III kwartału 2021 r.” – powiedział dyrektor fabryki w Raciborzu Adrian Wycisk, cytowany w komunikacie.

Ta inwestycja, wraz z którą sprowadzona zostaje do Polski najnowocześniejsza technologia produkcji, wzmacnia rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu produkcyjnego dla firmy Henkel w Europie. Od lat raciborska fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność środowiskową działań produkcyjnych, podkreślono.

Henkel jest firmą globalną o różnorodnej ofercie produktów i usług. Dzięki wiodącym markom, innowacjom i technologiom spółka zajmuje czołowe pozycje rynkowe zarówno w sektorze przemysłowym jak i dóbr konsumpcyjnych. W 2019 Henkel odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 20 mld euro.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments