Analitycy Goldman Sachs mają dobre wieści dla inwestorów z rynku złota. Ich zdaniem będziemy obserwować wzrost cen kruszcu do rekordowych poziomów.

Złoto za 2000 USD

złotoJeden z czołowych banków inwestycyjnych uważa, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy cena jednej uncji złota wzrośnie do aż 2000 dolarów. Już wcześniej eksperci instytucji stawiali na wzrosty, ale poprzednia prognoza zakładała 1800 dolarów. Z kolei już we wtorek rano uncja złota kosztowała już 1764 dolary.

Goldman Sachs podniósł jednocześnie swoje krótkoterminowe prognozy. W perspektywie 3 miesięcy mamy spodziewać się można wzrostu ceny do 1800 dolarów (poprzednio 1600), a w ciągu pół roku do 1900 dolarów (poprzednio 1650).

Popyt inwestycyjny na złoto zazwyczaj rośnie we wczesnej fazie ożywienia gospodarczego. Napędzany jest obawami o spadek siły nabywczej pieniądza oraz niższymi stopami procentowymi. […] Jednocześnie obserwujemy wzrost popytu konsumentów z rynków wschodzących, co ma związek ze znoszeniem pandemicznych obostrzeń oraz słabszym dolarem – napisali w raporcie analitycy.

Kruszec zyska dzięki kryzysowi?

Złoto drożeje niemal zawsze w czasie kryzysów. Prognozy banku sugerują więc, że możemy spodziewać się dalszego pogłębiania się recesji, która zaczęła się w marcu.

Z pewnością drogą złota podąży też srebro czy platyna. Coraz częściej też w tym szeregu stawia się Bitcoina, jako czołową kryptowalutę. W tej kwestii analitycy Goldamana są jednak bardziej sceptyczni. W czasie jednej z ostatnich e-konferencji powiedzieli, że cyfrowa waluta nadal pozostaje czymś czystospekulacyjnym i nie zalecają inwestowania w nią swoim klientom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments