Global Pharma z pomysłem kampanii na CrowdConnect

307

Equity crowdfunding wciąż rozwija się niezwykle dynamicznie. Niezależnie od tego, jaka aktualnie panuje sytuacja gospodarcza, liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Z kolei przedsiębiorcy znaleźli optymalny sposób gromadzenia kapitału, zupełnie odmienny od tych tradycyjnych, umożliwiający pokonanie wielu rynkowych barier, które w przeszłości skutecznie utrudniały prowadzenie biznesu.

Warto więc zaznaczyć, iż crowdfunding udziałowy jest elementem rynku kapitałowego i podlega nadzorowi stosownych organów, przy czym od tradycyjnej emisji akcji odróżnia go przede wszystkim zdigitalizowany proces. Co więcej ta nowatorska forma stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Jedna z ciekawszych platform crowdfundingowych w Polsce nosi nazwę CrowdConnect. Już wkrótce właśnie na niej ruszy crowdinvestingowa kampania spółki Global Pharma.

Kampania crowdfundingowa Global Pharma

Spółka Global Pharma świadczy kompleksowe usługi w zakresie opracowania i kontraktowej produkcji suplementów diety, wyrobów medycznych oraz wyrobów przeznaczonych dla sportowców. Spółka jest jedną z nielicznych zajmujących się produkcją kontraktową, która nie prowadzi sprzedaży własnych produktów do aptek i sieci spożywczych. Wszelkie nasze receptury opracowuje tylko i wyłącznie na użytek swoich klientów, którymi są firmy z szeroko rozumianego sektora farmaceutycznego.

Global Pharma specjalizuje się w takich formach produkcyjnych jak pastylki do ssania twarde karmelowe i pudrowe, pastylki do ssania miękkie z gumą arabską, lizaki karmelowe i pudrowe, tabletki powlekane i niepowlekane, kapsułki twarde, kapsułki miękkie typu soft gel, saszetki, różnego rodzaju płyny w tym krople do oczu, wodę morską do nosa, spraye i atomizery. Jako jedyna firma w Polsce produkuje produkty w formie dropsów do ssania w rulonie. Specjalnie dla branży sport zapewnia produkcję w formie doypacków, puszek i saszetek wypełnionych proszkiem oraz kapsułek twardych oraz soft gel zawierających witaminy, minerały i aminokwasy.

Obecnie spółka posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni blisko 4 tysięcy metrów kwadratowych. Cała produkcja odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych. Global Pharma CM posiada wyspecjalizowany Dział Jakości, który czuwa nad całością prowadzonych procesów produkcyjnych. Potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów produkcyjnych jest posiadanie aktualnych certyfikatów jakości ISO22000 oraz ISO13485 wydawanych przez niezależne międzynarodowe jednostki certyfikujące. Siedziba firmy oraz jeden zakład produkcyjny zlokalizowany jest w województwie świętokrzyskim w miejscowości Suchedniów. Drugi z zakładów znajduje się w województwie lubelskim w miejscowości Ostrów Lubelski.

Global Pharma planuje przeprowadzić kampanię na platformie equity crowdfundingowej CrowdConnect w 2021 roku. Wszyscy zainteresowani tym producentem suplementów diety oraz wyrobów medycznych będą wtedy mogli w niego zainwestować.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

Poprzedni artykułGenomtec na ostatniej prostej przed debiutem na NewConnect
Następny artykułTo działo się w mijającym tygodniu na Wall Street
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments