Gigantyczna wygrana w loterii Powerball – zwycięzca zgarnął 1,73 mld USD

Wygrana na loterii

W środę wieczorem, 11 października szczęśliwy gracz z Kalifornii wygrał 1,73 miliarda dolarów w loterii Powerball, w której od dawna nikt nie skreślił sześciu trafnych numerów. To druga co do wielkości wygraną w historii loterii. Tożsamość zwycięzcy nie została ujawniona.

Padła druga największa wygrana w historii Powerball Napis "wielka wygrana"

Wygrywający kupon sprzedano w sklepie Midway Market & Liquor w Frazier Park, około 120 kilometrów na północ od Los Angeles, poinformowało Powerball. Koszt jednego kuponu to 2 dolary. Losy są sprzedawane na terenie całych USA, Portoryko oraz Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

Kumulacja narastała od 35 kolejnych losowań, co oznacza, że ostatni raz prawidłowe liczby wytypowano skreślono w połowie lipca. Szczęśliwe numery, które wygrały omawiane losowanie to: 22; 24; 40; 52; 64 oraz dodatkowy: 10.

Warto dodać, że zwycięzca musiał stanąć przed kluczową, bardzo trudną decyzją: mógł otrzymać całość wygranej w ratach rozłożonych na 30 lat albo wybrać jednorazową wypłatę w wysokości około 774,1 miliona dolarów.

Co bardzo istotne, niezależnie od sposobu otrzymania nagrody, na jaki zdecyduje się zwycięzca, od pieniędzy trzeba jeszcze odprowadzić podatek, wynoszący co najmniej 37%. Amerykańska agencja prasowa The Associated Press podała już, że szczęśliwy gracz postanowił otrzymać swój nowy majątek w pełnej wysokości, rozłożonej na 30 rocznych rat.

Do tej pory największa wygrana w historii Powerball – i zarazem w historii wszystkich gier losowych w Stanach Zjednoczonych – padła w listopadzie 2022 roku. Nagroda wyniosła wówczas 2,04 miliarda dolarów.

Co ciekawe, tamten kupon także został zakupiony w Kalifornii. Wtedy zwycięzca zdecydował się na jednorazową, zryczałowaną wypłatę gotówki i otrzymał “tylko” 997.6 miliona dolarów.

Na czym polega loteria Poweball?

Zasady loterii Powerball – tak jak w zasadzie każdej innej – są bardzo proste. Wystarczy kupić los o wartości 2 dolarów i wybrać pięć białych kul z numerami od 1 do 69 oraz czerwoną kulę Powerball z numerami od 1 do 26. Kupony do loterii

Jeśli gracz obstawi wszystkie sześć numerów poprawnie, wygrywa pieniądze. Szansa na to wynosi jednak 1 do 292,2 miliona. Amerykańska loteria Powerball jest uważana za największą grę losową na świecie. Pierwsze losowanie odbyło się 19 kwietnia 1992 roku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments