2 miliardy dolarów – nowy rekord wygranej w Powerball

302
Wygrana na loterii

W Altadenie w stanie Kalifornia został kupiony kupon, który wygrał główną nagrodę w loterii Powerball – 2,04 miliarda dolarów. To najwyższa wygrana na loterii w historii USA. Opóźnione losowanie odbyło się we wtorek 8 listopada. Dziś już wiadomo, kto okazał się zwycięzcą. Jaki był jego pierwszy zakup?

Nowy rekord wygranej w Powerball Walizka z pieniędzmi

Kierownictwo loterii Powerball poinformowało we wtorek 8 listopada, że kiedy ostatecznie przeprowadzono losowanie, z opóźnieniem związanym z koniecznością dopełnienia protokołów bezpieczeństwa, zwycięzcą głównej nagrody okazała się osoba, która zakupiła kupon w centrum usługowym Joe’s Service Center Altadenie – mieście położonym 8 kilometrów na północ od Pasadeny, w stanie Kalifornia.

Co ciekawe, nagrodę otrzymał również właściciel sklepu, w którym zakupiono zwycięski kupon. Taki prezent od organizatorów loterii wynosi 1 milion dolarów.

Dwa miesiące bez wygranej w Powerball

Szczęśliwe numery, które wygrały losowanie to: 10; 33; 41; 47; 56 oraz dodatkowy „Powerball”: 10. Główna nagroda osiągnęła zawrotną wysokość, ponieważ poprzednio po raz ostatni sześć zwycięskich liczb udało się wytypować podczas losowania 6 sierpnia, gdy nagroda wynosiła 20 milionów dolarów.

Nagrody w wysokości miliarda dolarów i więcej w Powerball odnotowano wcześniej tylko w czterech losowaniach. Szanse na zdobycie głównej nagrody wynoszą 1 do 292,2 miliona. Poprzedni rekord wygranej w Powerball pochodzi z 2016 roku, kiedy to trzech graczy z Kalifornii, Florydy i Tennessee podzieliło się nagrodą w wysokości 1,59 miliarda dolarów.

Jaką kwotę w rzeczywistości otrzymał zwycięzca?

Co istotne, zwycięzca zdecydował się na jednorazową, zryczałtowaną wypłatę gotówki i otrzymał “tylko” 997.6 miliona dolarów.

Cała wygrana przysługiwałaby szczęśliwcowi w przypadku rozłożenia jej na 29-letnie raty. Ona także podlegałaby jednak podatkom federalnymi jurysdykcyjnym, zmniejszającym kwotę o ponad jedną trzecią.

Na czym polega loteria Poweball?

Zasady loterii Powerball – tak jak w zasadzie każdej innej – są bardzo proste. Wystarczy kupić los o wartości 2 dolarów i wybrać pięć białych kul z numerami od 1 do 69 oraz czerwonego „Powerballa” z numerami od 1 do 26.

Jeśli gracz obstawi wszystkie sześć numerów poprawnie, wygrywa pieniądze. Szansa na to wynosi jednak 1 do 292,2 miliona. Amerykański Powerball jest uważany za największą grę losową na świecie. Pierwsze losowanie odbyło się 19 kwietnia 1992 roku.

Zwycięzca rekordowej loterii kupił luksusową posiadłość w Hollywood Hollywood

Szczęśliwcem, który dzięki loterii Powerball stał się bogatszy o prawie 1 miliard dolarów, okazał się Edwin Castro. W lutym postanowił on odebrać swoją rekordową wygraną.

Następnie, dziennik Los Angeles Times ujawnił, że Castro wydał 25,5 miliona dolarów na dom w Hollywood Hills. To najwyższa w tym roku transakcja w Hollywood Hills i jedna z najdroższych w historii dzielnicy. Co ciekawe, latem ubiegłego roku nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 29,95 miliona dolarów. Jak zatem widzimy, zwycięzca loterii dostał niewielką zniżkę.

Kupiony przez Edwina Castro dom na wzgórzu został wybudowany w 2022 roku przez luksusową firmę deweloperską Roman James Design. W środku jest dużo otwartej przestrzeni, a duża część domu ma przeszklone ściany, z których roztacza się niesamowity widok na miasto ze wzgórza.

Dom ma trzy piętra i taras na dachu. Znajduje się w nim pięć sypialni i sześć łazienek. Oprócz tego są w nim pokój gier, piwnica na wino, kino, bar, siłownia i sauna. Nieruchomość zajmuje 0,58 akra, czyli ponad 2 tysiące metrów kwadratowych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments