Getin Mobile i Noble Mobile w Huawei AppGallery

349

aplikacje mobilneGetin Mobile i Noble Mobile to kolejne dwie aplikacje bankowe, które dołączyły do AppGallery – autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei, podano w komunikacie.

Aplikacje są już dostępne dla użytkowników starszych urządzeń Huawei opartych o GMS, a docelowo zostaną zintegrowane z Huawei Mobile Services. Dzięki pełnej integracji aplikacje staną się dostępne również dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowsze smartfony z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8, podano.

„Cieszymy się, że do AppGallery dołączają dwie kolejne aplikacje bankowe, na razie dostępne na urządzenia z GMS, a docelowo również z HMS. Pełna integracja wszystkich dostępnych w AppGallery aplikacji bankowych to obecnie nasz priorytet. Już w najbliższym czasie będziemy mogli pochwalić się nowymi integracjami, co na pewno ucieszy posiadaczy najnowszych smartfonów i tabletów Huawei” – powiedział dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska Witold Walczak, cytowany w komunikacie.

„Strategię rozwoju naszego banku opieramy przede wszystkim na wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, bo wiemy jak bardzo cenią to nasi klienci. Już od dawna do codziennego bankowania najchętniej wybierają bankowość mobilną. Cieszymy się, że nasze aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile dołączyły do autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery. Nasi Klienci korzystający ze smartfonów marki Huawei zyskali nową funkcjonalność” – powiedziała dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Getin Noble Bank Marta Dałkiewicz, cytowana w komunikacie.

W AppGallery znajduje się w sumie osiem aplikacji bankowych. Aplikacje mBanku, Pekao, Pekao Kids, Idea Banku oraz Nest Banku mogą pobrać użytkownicy urządzeń Huawei z GMS, a aplikacja banku PKO BP jest dostępna również dla najnowszych smartfonów marki dzięki pełnej integracji z HMS.

W sklepie znajduje się ponad 1 000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 mln aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi, jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei, podano w materiale.

Getin Noble Bank jest bankiem uniwersalnym, należącym do grona dziesięciu największych w Polsce pod względem sumy bilansowej.

Poprzedni artykułWielka Brytania zatwierdziła szczepionkę przeciwko COVID-19
Następny artykułIron VR pozyskało 2,5 mln zł z emisji akcji i zmierza na NewConnect
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments