Frank zmierza do 4,78 PLN? Kurs USD/PLN dalej na 4,62 PLN.

pieniądze

Kurs notowań pary walutowej USD/PLN nadal znajduje się na tym samym zakresie – okolice 4,62 PLN. W piątek złotówka najwięcej zyskiwała wobec funta. Najmniej za funta szterlinga zapłacić można było 5,5651 PLN w piątek po godzinie 15. Frank szwajcarski niewiele stracił wobec złotówki w piątek, kosztując na koniec dnia 4,8043 PLN. Kurs euro dziś od rana zyskuje. Najwięcej euro, gdyż 4,7098 PLN kosztowało dziś kilka minut po godzinie 8:00.

Celem franka szwajcarskiego 4,78 PLN?

Kurs pary walutowej CHF/PLN wydaje się zbliżać do ważnej strefy dla tego rynku. Pod koniec zeszłego tygodnia frank szwajcarski tracił względem rodzimej złotówki. W piątek jednak kurs stabilizował się, utrzymując się powyżej 4,80 PLN. Obecnie za franka szwajcarskiego zapłacić musimy około 4,81 PLN.

Notowania franka znajdują się aktualnie nieco powyżej ważnej strefy wsparcia, która określona jest przedziałem ceny 4,76-4,78 PLN (widoczne na załączonym wykresie pary walutowej). Teraz warto będzie przyglądać się temu, jak zachowa się para CHF/PLN w najbliższym czasie. Dla franka celem może być kierowanie się do wspomnianej istotnej strefy (4,76-4,78 PLN).

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 08.08.2022

Złotówka zyskuje najwięcej wobec funta

Polska waluta w piątek (05.08) najlepiej zaprezentowała się względem brytyjskiego funta. Złotówka wobec funta zyskała najwięcej, a funta kupić można było najtaniej za 5,5651 PLN. 

Dziś od rana kurs pary GBP/PLN rósł, a za funta po godzinie 8 trzeba było zapłacić już 5,5856 PLN. W przypadku tej pary oczekuje się w najbliższym czasie, aby pokazała czy zamierza odwiedzać nieco niższe, istotne zakresy.

Notowania dolara nadal wokół 4,62 PLN

Amerykański dolar jako jedyny zyskiwał w piątek względem złotówki. Najwięcej, pod koniec zeszłego tygodnia, dolar kosztował nieco powyżej 4,64 PLN. Notowania dolara powróciły jednak kolejny raz w okolice ceny 4,62 PLN.

Patrząc dziś, 8 sierpnia na wykres zauważyć można, że ważna strefa wsparcia określona przedziałem cenowym: 4,60-4,63 PLN (oznaczona na poniższym wykresie) nadal jest utrzymywana. Jeżeli w najbliższym czasie para USD/PLN znajdować się będzie nadal w tym zakresie, rynek ma szansę powrócić do poziomu 4,66 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 08.08.2022

Liczyć należy się jednak z tym, że strefa wsparcia może nie zostać utrzymana. Taki obrót sytuacji pokazać mógłby spadek kursu pary walutowej USD/PLN.

Kurs EUR/PLN poniżej 4,69 PLN

Notowania pary walutowej EUR/PLN wzrastały dziś po otwarciu rynku. Jednak po porannych wzrostach już nic nie zostało. Chwilę po godzinie 8 kurs euro zaczął spadać. Kurs pary walutowej EUR/PLN znalazł się dziś poniżej poziomu 4,69 PLN. Za euro najmniej zapłacić można dziś było 4,6897 PLN. 

Podsumowanie

Główne światowe waluty traciły w piątek (05.08) w większość względem polskiego złotego. Jedynie dolar okazał się silniejszy, na wskutek niespodziewanie dobrych wyników z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Dolar ma szansę na wykonanie podejścia do wyższych poziomów w najbliższych godzinach. Warto będzie jednak przede wszystkim obserwować, czy utrzymywana będzie strefa wsparcia (4,60-4,63 PLN).

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments