Kredyt, lub raty na fotowoltaikę – praktyczne informacje

477

Marzenie o posiadaniu własnej, niezawodnej instalacji fotowoltaicznej wcale nie musi być nieosiągalnym do spełnienia. Żyjemy bowiem w czasach, w których dostępność opłacalnego kredytu jest jak najbardziej realna. Zanim jednak podpisze się zobowiązanie na wiele lat, warto wiedzieć, czy fotowoltaika na kredyt się opłaca. Dobrze jest też poznać różne możliwości kredytowania. Aby dowiedzieć się więcej w tym temacie – zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Fotowoltaika jako sposób na rosnące ceny prądu

Według ustaleń Głównego Urzędu Statystycznego, w latach 1999 – 2014 ceny prądu wzrosły o ponad 130%! To ogromny wzrost kosztów eksploatacji energii elektrycznej. Jest jednak skuteczny sposób na to, by się od tych wciąż rosnących kosztów uniezależnić.

Wystarczy postawić na odpowiednio skonfigurowaną instalację fotowoltaiczną. Ta zaś z powodzeniem może zmniejszyć rachunki za prąd nawet o około 90%! Sama inwestycja w zakup i montaż takiego systemu fotowoltaicznego zwraca się obecnie średnio w ciągu 6 – 8 lat.

Czy dużą barierę stanowić będą koszty takiej inwestycji? Okazuje się, że niekoniecznie. Tym bardziej, jeśli skorzysta się z atrakcyjnych rat na fotowoltaikę. Jakie możliwości finansowania czekają na współczesnych inwestorów? Sprawdziliśmy to!

Dla kogo kredyt na fotowoltaikę?

Myśląc o zakupie i montażu nowoczesnej i wysoce niezawodnej instalacji PV warto byłoby wiedzieć, kto może się starać uzyskać pożyczkę na ten cel. Jakie możliwości mają dzisiejsi inwestorzy? Część kosztów związanych z instalacją systemu fotowoltaicznego można pokryć z licznych, powszechnie dostępnych programów dofinansowań. Resztę zaś z powodzeniem można sfinansować za pomocą atrakcyjnej pożyczki.

Zalety pożyczek na fotowoltaikę

Kredytowanie kosztów inwestycyjnych związanych z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem kredytobiorców. Nie dzieje się tak bez powodu.

Tego rodzaju pożyczki bowiem udzielane są na cele ekologiczne i dedykowane nie tylko klientom indywidualnym, czyli właścicielom gospodarstw domowych, ale i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą.

Raty na panele fotowoltaiczne od zwykłego kredytu konsumpcyjnego różni jednak kilka czynników.

  • Najważniejszy z nich to przede wszystkim brak konieczności wkładu własnego. Możliwość uzyskania kredytowania na poziomie 100% z pewnością ucieszy wielu kredytobiorców.
  • Do tego prowizja za udzielenie kredytu przez banki jest sporo niższa, a w wielu przypadkach nie jest pobierana w ogóle.
  • Ponadto należy wspomnieć i o preferencyjnym oprocentowaniu, niższym niż w kredycie gotówkowym oraz długim terminie spłaty, liczonym na okres 10 – 15 lat.
  • Dodatkowo decyzja kredytowa udzielana jest naprawdę szybko – wszystko za sprawą tego, że pożyczki na fotowoltaikę mają charakter priorytetowy, uzasadniony potrzebą ochrony środowiska naturalnego.
  • Warto też wspomnieć o tym, że kredytobiorcy zainteresowani uzyskaniem atrakcyjnej pożyczki na instalację PV skorzystać mogą też z rat 0 na fotowoltaikę. Wystarczy, że starannie przefiltrują wszystkie z dostępnych ofert i z pewnością będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Wymagającym kredytobiorcom polecamy zaś zapoznanie się ze szczegółową ofertą instalacji fotowoltaicznych dostępną na stronie https://n-energia.pl/. W firmie N Energia uzyskać można bardzo atrakcyjne warunki kredytowania fotowoltaiki. To wszystko zaś możliwe jest dzięki współpracy N Energii z 3 bankami, udzielającymi kredytów na preferencyjnych warunkach. Z pewnością warto poznać bliżej tę ofertę. Być może będzie na tyle interesująca, że będzie strzałem w dziesiątkę?

Raty na fotowoltaikę? Świetna opcja!

Kredyt na instalację PV jest z pewnością jednym z bardzo popularnych i atrakcyjnych sposobów finansowania kosztów związanych z zakupem paneli fotowoltaicznych. Możliwość uzyskania korzystnego i niemałego wsparcia finansowego, także w opcji rat 0% z pewnością będzie przyciągać zainteresowanie kredytobiorców.

Wśród najważniejszych zalet kredytowania bankowego wymienić należy na pewno możliwość uzyskania szybkiej decyzji kredytowej, opcję rozłożenia kredytowania na okres nawet 15 lat oraz brak konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Warto znaleźć idealną opcję finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej. Tak niewiele potrzeba, by móc cieszyć się pełną dostępnością prądu generowanego na własne potrzeby. Do tego można się w pełni uniezależnić od stale drożejących kosztów eksploatacji energii elektrycznej. Dodatkowym atutem inwestycji w instalację PV będzie też ochrona środowiska naturalnego. Warto? Oczywiście, że tak!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments