Forever Entertainment z wynikami za II kwartał | Czat inwestorski z przedstawicielami spółki

0
Comparic

W poniedziałkowym czacie na antenie Comparic24.tv, będziemy mieli przyjemność gościć przedstawicieli spółki Forever Enterteinment, działającej na co dzień na rynku gamingowym, której notowania dostępne są na parkiecie małej giełdy NewConnect. Widzowie będą mieli możliwość zadawania pytań na żywo, a tematy przewodnie rozmowy to poniedziałkowe wyniki za II kwartał a także bieżąca i przyszła działalność spółki.

  • W czacie inwestorskim, gośćmi redaktora Marcina Podlackiego będą: Zbigniew Dębicki – Prezes Zarządu Forever Entertainment S.A. oraz Piotr Woźniak – CFO Forever Entertainment S.A.
  • FE opublikuje w poniedziałek wyniki finansowe za II kwartał.
  • Niedawno na NewConnect zadebiutowała spółka córka FE: MegaPixel Studio.
  • 20 sierpnia ma mieć miejsce premiera gry Rise Eterna na platformie Microsoft Xbox One!

Obecnie Forever Entertainment posiada ponad 50 partnerów biznesowych z całego świata i wydała łącznie ponad 80 gier na siedmiu platformach. FE jest w pierwszej trójce największych wydawców na świecie pod względem liczby gier wprowadzonych na konsolę Nintendo Switch. Plany Spółki obejmują dalsze intensywne rozwijanie katalogu gier na wskazaną konsolę, której sprzedaż w porównaniu do sprzedaży innych konsol rośnie najszybciej od 2017 roku. Spółka wydaje gry na konsole w oparciu o IP (licencje gier) własne i w oparciu o IP pozyskane od zewnętrznych deweloperów.

Ponadto Spółka prowadzi inwestycje w obszarze technologii wspierających pracę producentów gier. Pierwszą aplikacją FE jest STERIO, która jako narzędzie programistyczne umożliwia grafikom 3D korzystanie ze standardowych jednostek fotograficznych do pobierania, importowania i odpowiednio konwertowania obrazów stereoskopowych na mapy modeli 3D. Podstawową korzyścią z wykorzystania STERIO w produkcjach gier na silniku Unity 3D jest ewidentne skrócenie czasu pracy grafików, a tym samym zmniejszenie kosztów tworzenia tych gier.

Forever Entertainment S.A. została założona w 2010 roku i jej akcje są notowane na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 2011 roku. Od tego czasu dynamicznie rozwija się opierając swój rozwój na zdywersyfikowanym portfelu gier, pozyskując co roku coraz ciekawsze IP indie i IP remake. Wysoka jakość portowania gier oraz skuteczność pracy jako wydawca jest potwierdzana przez partnerów i niezależnych recenzentów. Dzięki temu FE stale buduje swoją konkurencyjność i umacnia pozycję na dynamicznie rosnącym rynku gier wideo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments