Fan bitcoina powalczy o prezydenturę USA

Udostępnij

Właśnie dowiedzieliśmy się, że burmistrz Miami, Francis Suarez, powalczy o prezydenturę USA. Jest to o tyle interesujące, że to kolejny probitcoinowy polityk, który startuje w wyborach prezydenckich.

Burmistrz Miami Francis Suarez chce zostać prezydentem?

Suarez jest znany ze swojej sympatii do bitcoina. Pobierał nawet wynagrodzenie nie w dolarze, ale w kryptowalucie. Do tego wspierał inicjatywę MiamiCoina. Rok temu stwierdził, że BTC ma potencjał stania się globalną walutą świata.

Teraz Suarez podpisał dokumenty, które sygnalizują jego zamiar kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jakie są jego szanse na wygraną?

Od razu dodajmy, że szanse burmistrza Miami, by zostać nominatem Partii Republikańskiej w wyścigu do Białego Domu, są nikłe. Ugrupowanie postawi raczej na Donalda Trumpa. Alternatywnie na Rona DeSantisa.

W przypadku Suareza chodzi jednak o coś innego. Wyścig do Waszyngtonu pomoże mu wzmocnić jego pozycję w partii, a tym samym zwiększyć szanse na zostanie np. członkiem gabinetu kolejnego prezydenta.

Burmistrz Miami dołącza tym samym do Rona DeSantisa i Roberta F. Kennedy’ego Jr. To także amerykańscy politycy, którzy są znani z probitcoinowych poglądów. Ci dwaj ostatni są zarazem przeciwnikami emisji CBDC, cyfrowego dolara.

Kto zostanie kolejnym prezydentem?

Dziś największe szanse na walkę o prezydenturę mają Donald Trump i Joe Biden. I to mimo tego, że sporo Amerykanów nie uważa, by i jeden, i drugi nadawali się do tej roli.

Aż 60 proc. Amerykanów ankietowanych niedawno przez NBC News jest zdania, że Donald Trump nie powinien kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Co ciekawe, aż 30 proc. z tej grupy stanowią respondenci, którzy sami twierdzą, że są wyborcami Partii Republikańskiej.

Okazuje się jednak, że nie tylko Trump ma słabe notowania. Jeszcze gorsze doniesienia media mają dla obecnego  prezydenta – Joe Bidena. 70 proc. zapytanych Amerykanów twierdzi, że nie powinien on ubiegać się o swoją reelekcję. Co gorsza, nie chce go już w Białym Domu aż 51 proc. wyborców jego ugrupowania – Partii Demokratycznej.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również