ETF ETH może pojawić się na rynku już po weekendzie!

ETH, BTC i dolary

Na naszych oczach dzieje się historia. Firma VanEck opublikowała aż dwie reklamy promujące ETF futres etheru. Daje tym samym jasny sygnał, że zgoda SEC na stworzenie funduszu jest kwestią czasu i formalnością.

ETF ETH pojawi się na rynku już w poniedziałek?

VanEck zaprezentowało wczoraj dwie reklamy telewizyjne „Enter the Ether”. Obie promują fundusz oparty na futures etheru. W pierwszej, krótszej, widzimy grupkę osób, które patrzą w kamerę i kolejno zapowiadają nowy fundusz. Na drugim klipie, już półminutowym, mamy także zapowiedź funduszu, ale w bardziej wyrafinowany sposób. Można ją obejrzeć poniżej, w poście na X:

Sprawie przyjrzał się Bloomberg. Analitycy Eric Balchunas i James Seyffart uważają, że reklamy telewizyjne mogą sugerować jedno: ETF-y futures ethera „pojawią się wcześniej, niż oczekiwano”. Ten drugi uważa, że stanie się to do poniedziałku.

Balchunas spodziewa się więc zwiększonych wysiłków marketingowych ze strony emitentów ETF-ów. „To będzie wojna marketingowa, jakiej nigdy nie widzieliśmy, wszyscy robią to samo i wypuszczają na rynek [swoje ETF-y] tego samego dnia. Bez precedensu.”


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Tymczasem firma świadcząca usługi finansowe Valkyrie przekazała portalowi Cointelegraph, że wkrótce zacznie również oferować ekspozycję na futures ethera za pośrednictwem istniejącego już funduszu ETF opartego jednak dotąd tylko na futures bitcoina. To już potwierdzone przez SEC. Valkyrie staje się więc pierwszą firmą, która będzie mogła pochwalić się takim ETF-em.

Fundusz Valkyrie będzie jednak funduszem mieszanym. Pozostaje czekać nam na powstanie czystych ETF-ów – opartych tylko na futures etheru.

Pośpiech SEC

28 września Seyffart napisał w poście na X, że „wygląda na to, że SEC potencjalnie wypuści w przyszłym tygodniu kilka funduszy ETF typu futures na Ethereum”, co jest spowodowane potencjalnie nieuchronnym zamknięciem rządu USA.

Chodzi o to, że za parę dni rząd w USA może przestać działać lub działać w ograniczony sposób. Chodzi o to, że Kongres nie przegłosował budżetu na kolejny rok fiskalny, który w USA rozpoczyna się w październiku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments