Dyrektor generalny holenderskiej giełdy kryptowalut Bitvavo mówi o tym, co stanie się na rynku BTC w 2024 r.

Dyrektor generalny holenderskiej giełdy kryptowalut Bitvavo wierzy, że dynamika rynku zaspokoi potencjalny gwałtownie rosnący popyt na bitcoiny w 2024 roku.

Bitcoin w 2024 r.

Według dyrektora generalnego Bitvavo, Marka Nuvelstijna, szok podażowy na rynku kryptowalut spowodowany przyszłą redukcją nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoin (halving) w 2024 r. nie doprowadzi do problemów giełd. Uważa, że te będą miały wystarczającą podaż bitcoinów, aby zaspokoić popyt użytkowników:

„Jeśli będzie większy popyt, cena wzrośnie i będzie rosła, dopóki cena nie zrówna się z popytem”.

Dyrektor generalny Bitvavo dodał, że potencjalny rosnący popyt na BTC spowoduje wzrost cen do czasu ochłodzenia popytu i ustabilizowania się cen. W rezultacie Nuvelstijn nie obawia się, że na giełdach takich jak jego zabraknie BTC, aby sprostać wymaganiom handlowym:

„Po prostu dopasowujemy zlecenia kupna i sprzedaży, aby umożliwić transakcje. Jeśli jest duży popyt na bitcoiny, jest to tylko dobra rzecz dla sektora.”

Nuvelstijn wypowiedział się także na temat wniosków dotyczących powstania funduszy ETF złożonych w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniego roku oraz potencjalnego wpływu ich zatwierdzenia na wartość bitcoina:

„Zaobserwowaliśmy większe zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Widziałeś, jak gwałtownie wzrosła cena bitcoina w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wzrósł o 20–30 procent, co stanowi ogromny skok”.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Bitvavo zaobserwowało wzrost ruchu w sieci, a także liczby klientów odwiedzających ich platformę i korzystających z aplikacji. Giełda pozyskała również nowych klientów, natomiast Nuvelstijn dodał, że liczby te nadal są niższe od poziomów odnotowanych w 2021 r.:

„Jak wspomniałeś, fundusze ETF nie zostały jeszcze zatwierdzone, prawda? Jest to zatem, powiedzmy, wydarzenie poprzedzające. Samo wydarzenie nadal musi się odbyć.”

Nuvelstijn wyjaśnił również, że chociaż głównymi rynkami Bitvavo pozostają Holandia i Belgia, spółka spodziewa się stałej ekspansji na inne jurysdykcje, w tym Francję, Hiszpanię i Włochy.

MiCA

Wszedł na temat MiCA, czyli pakietu regulacji rynku blokchaina w UE. Uważa, że ten kładzie podwaliny pod działalność firm kryptowalutowych.

„Firmom łatwiej będzie oferować usługi finansowe (…)”, wskazał.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments