Drogi adres – te nieruchomości przyciągają najbogatszych

588

Zazwyczaj, większość z nas szuka mieszkania w jak najkorzystniejszej cenie. Niektóre adresy są jednak tak prestiżowe, że nieruchomości przy nich zlokalizowane są nabywane głównie w celach inwestycyjnych, ponieważ jedynie będą zyskiwać na wartości, i to znacznie. Możliwość mieszkania w tak luksusowych warunkach okazuje się dla takich bogaczy często dodatkowym profitem, na który oczywiście chętnie się decydują. Jakie są najdroższe adresy świata? Gdzie najbogatsi inwestują w nieruchomości? Ranking zostanie zaprezentowany poniżej:

Miejsce 10: South Ocean Boulevard, Palm Beach

Najbogatsze adresy świataPalm Beach leży na wschodnim wybrzeżu Florydy. Początkowo miały tu się znajdować dwa największe hotele w tej części Florydy. Następnie ta okolica stała się prawdziwym rajem dla bogaczy. Najpiękniejsze plaże Florydy ciągną się tutaj wzdłuż 47 mil piaszczystego wybrzeża, a wiele z nich stanowi teren prywatny właścicieli rezydencji.

Najbardziej prestiżową część tego wybrzeża stanowi właśnie South Ocean Boulevard zwane “aleją miliarderów”. W ciągu ostatnich 5 lat dziesięciokrotnie dokonano tutaj transakcji nabycia nieruchomości, których kwota w każdym przypadku przekroczyła 25 miliardów dolarów. Średnia cena wyniosła 34,5 miliona USD.

Miejsce 9: Conduit Road, Hongkong

Conduit Road została zbudowana w 1910 roku. Znajduje się w zachodniej części Hongkongu o nazwie Mid-Levels. Nazwa pochodzi od akweduktu przepływającego pod ulicą, który transportował wodę ze zbiornika Pok Fu Lam do obszaru centralnego. Jest to luksusowa dzielnica mieszkaniowa. Jednym z pierwszych mieszkańców tego adresu był Catchick Paul Chater – brytyjski biznesmen z XIX wieku, który zbudował wspaniałą rezydencję przy Conduit Road 1 o nazwie “Marble Hall”.

W ciągu ostatnich 5 lat dziesięciokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Conduit Road za kwotę ponad 25 milionów dolarów. Średnia cena wyniosła 43,4 miliona USD.

Miejsce 8: Pacific Coast Highway, Malibu

Pacific Coast Highway to słynny fragment drogi stanowej nr 1 w Kaliforni. Wije się wzdłuż brzegu oceanu przez ponad 700 kilometrów, prowadząc przez różne nadmorskie miasteczka. Znajduje się przy niej całe mnóstwo słynnych miejsc, które trzeba zobaczyć, ale zdecydowanie najbardziej wartościowym dla posiadacza tego adresu są okolice Malibu. To właśnie tam znajdują się najbardziej ekskluzywne rezydencje z tym kultowym adresem.

W ciągu ostatnich 5 lat dziesięciokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Pacific Coast Highway w Malibu za kwotę ponad 25 milionów dolarów, w tym dwukrotnie cena przekroczyła 100 milionów $. Średnia cena wyniosła 49,2 miliona USD.

Miejsce 7: Fifth Avenue, Nowy Jork

Słynna “Piąta Aleja” to główna ulica centrum nowojorskiego Manhattanu, oraz prawdopodobnie najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna ulica handlowa świata. Uważa się ją za symbol zamożnej części Nowego Jorku. Środkowy odcinek Fifth Avenue (zwłaszcza adresy między 49 a 57, stanowiące najdroższą przestrzeń handlową świata według metra kwadratowego) jest oczywiście dystryktem ekskluzywnych butików, lecz jej pozostałe części uchodzą za enklawę mieszkalną bogatych Nowojorczyków.

W ciągu ostatnich 5 lat dziesięciokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Fifth Avenue za kwotę ponad 25 milionów dolarów. Średnia cena wyniosła 55,7 miliona USD.

Miejsce 6: Grosvenor Square, Londyn

LondynGrosvenor Square to adres położony przy placu w londyńskiej części dzielnicy Mayfair. Przez pewien czas w XIX wieku mieszkał tutaj sam Oscar Wilde. Adres ten stał się jednak kultowy nieco później – w latach dwudziestych XX wieku. Wtedy Woolf Barnato, Tim Birkin, Glen Kidston i Bernard Rubin – zwani “Bentley Boys” zajęli sąsiednie mieszkania przy południowo-wschodnim rogu placu, gdzie ich całodniowe imprezy stały się czymś w rodzaju społecznej legendy. Tak powszechny był widok ich dużych, zielonych samochodów sportowych zaparkowanych ad hoc przed ich mieszkaniami, że przez wiele lat londyńscy taksówkarze nazywali to miejsce “Bentley Corner”. Od tego czasu Grosvenor Square uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych ulic Londynu, a lokale osiągają tutaj iście szokujące ceny.

Warto dodać, że to właśnie przy Grosvenor Square jeszcze kilkanaście lat temu znajdowały się słynne ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Zostały one jednak sprzedane i przebudowane na ekskluzywne rezydencje.

W ciągu ostatnich 5 lat trzynastokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy tym placu za kwotę przekraczającą 25 milionów dolarów. Średnia cena wyniosła 45,5 miliona USD.

Miejsce 5: Mount Kellett Road, Hongkong

Góra Kellett znajdująca się w centrum Hongkongu posiada 501 metrów wysokości. U jej podnóża znajduje się jeden z najbardziej prestiżowych adresów w tym mieście-państwie. Ceny nowych, ekskluzywnych apartamentów wybudowanych w tym miejscu w ostatnich latach sięgają absolutnie astronomicznych poziomów. Takich rezydencji nie jest wiele, dzięki czemu sprzedają się na pniu i stanowią doskonałą inwestycję.

W ciągu ostatnich 5 lat dziesięciokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Mount Kellett Road za kwotę przekraczającą 25 milionów dolarów. Ich średnia cena wyniosła aż 64,8 miliona dolarów.

Miejsce 4: Park Avenue, Nowy Jork

Park Avenue to szeroki bulwar Nowego Jorku, który obsługuje ruch w kierunku północnym i południowym w dzielnicy Manhattan. To właśnie przy tym adresie znajdują się tak kultowe budynki, jak hotel Waldorf-Astoria, wieżowiec MetLife Building (znany wcześniej jako Pan Am Building) czy dworzec Grand Central. Nic więc dziwnego, że jedna z najbardziej kultowych dzielnic Nowego Jorku gości u siebie jedne z najbardziej luksusowych i najdroższych rezydencji.

W ciągu ostatnich 5 lat dwudziestokrotnie dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Park Avenue za kwotę przekraczającą 25 milionów dolarów. Ich średnia cena wyniosła 43 miliony dolarów.

Miejsce 3: Central Park South, Nowy Jork

Central ParkCentral Park South to część nowojorskiej 59th Street, która rozciąga się od Columbus Circle do Fifth Avenue wzdłuż Central Parku. Średnia cena każdego mieszkania kupionego przy tej ulicy w ubiegłym roku wyniosła aż 9,8 miliona dolarów – nic więc dziwnego, że uchodzi ona za jedną z najdroższych adresów świata. To tutaj właśnie znajduje się słynny wieżowiec o nazwie 220 Central Park South, na którego ostatnim piętrze zarządzający funduszami hedgingowymi biznesmen Ken Griffin kupił penthouse za 238 milionów dolarów, bijąc rekord najdroższej rezydencji nabytej w USA. Niecałe dwa lata temu penthouse przy Central Park South za 67,5 miliona dolarów nabył także słynny brytyjski muzyk Sting.

W ciągu ostatnich 5 lat aż 32 razy dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Park Avenue za kwotę przekraczającą 25 milionów dolarów. Ich średnia cena wyniosła 44,9 miliona dolarów.

Miejsce 2: 57th Street, Nowy Jork

57th Street to szeroka ulica w nowojorskiej dzielnicy Manhattan, jedna z głównych dwukierunkowych ulic w układzie wschód-zachód w siatce tej dzielnicy. To właśnie ona jest najdroższą ulicą Nowego Jorku – prawdziwą “aleją miliarderów”. Znajdują się tu takie luksusowe wieżowce mieszkalne, jak 111 West 57th Street, One57 i Central Park Tower.

Zwłaszcza ten pierwszy z nich zasługuje na szczególną uwagę – posiada 435 metrów wysokości i jest najbardziej smukłym wieżowcem na świecie pod względem stosunku wysokości do szerokości. Budynek jest 24 razy wyższy niż szerszy i ma tylko jeden lokal mieszkalny na każdym piętrze. Łącznie w tym wieżowcu znajduje się 60 rezydencji. Penthouse został nabyty przez Michaela Della – dyrektora generalnego i założyciela firmy Dell. Kupił go w 2014 roku za 100 milionów dolarów.

Central Park Tower, którego konstrukcja jest już gotowa i ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku, to również bardzo ciekawy budynek. Mierzy 472 metrów wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Znajduje się w nim 179 ekskluzywnych apartamentów, bardzo więc możliwe, że to tutaj w przyszłości zostanie ustanowiony nowy rekord ceny za lokal mieszkalny w USA.

W ciągu ostatnich 5 lat aż 41 razy dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy 57th Street za kwotę ponad 25 milionów dolarów. Ich średnia cena wyniosła 38,5 miliona USD.

Miejsce 1: Mount Nicholson Road, Hongkong

Hong KongGóra Nicholson mierzy 430 metrów i znajduje się w dzielnicy Wan Chai w centrum Hongkongu. U podnóża jej wschodniej części znajduje się ulica Mount Nicholson Road – najbardziej ekskluzywny adres świata. Rezydencje znajdujące się tam należą głównie bankierów, emigrantów, magnatów biznesowych, celebrytów oraz milionerów i miliarderów. Z tych domów roztacza się zjawiskowy widok na centrum tego miasta-państwa. Analitycy uważają, że ceny luksusowych nieruchomości na Mount Nicholson są znacznie bardziej stabilne niż ceny na globalnym rynku finansowym czy nawet kursy walut, które mogą zmieniać się w zależności od warunków ekonomicznych.

Ostatnia dekada zdaje się potwierdzać ich tezę. W ciągu ostatnich 5 lat, 35 razy dokonano transakcji nabycia nieruchomości położonych przy Mount Nicholson Road za kwotę przekraczającą 25 milionów dolarów. Ich średnia cena wyniosła absolutnie szokujące i rekordowe 81,8 miliona USD. Jest to więc bez żadnych wątpliwości najdroższy adres na świecie.

Jeśli chcesz poznać listę 10 najbardziej luksusowych jachtów na świecie odwiedź naszą stronę https://portfelpolaka.pl/10-najbardziej-luksusowych-jachtow-na-swiecie/.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments