Drago entertainment ma z Movie Games VR umowę o stałej współpracy

304

Drago entertainment podpisało z Movie Games VR umowę o stałej współpracy w celu udostępnienia gier ze swojego portfolio w technologii wirtualnej rzeczywistości, podała spółka. Movie Games VR będzie odpowiedzialne za dostosowanie technologiczne gier do wymagań sprzętu na VR. Wydanie i marketing gry pozostają po stronie Drago entertainment.

„Nawiązanie stałej współpracy z Movie Games VR ma na celu systematyczne przenoszenie gier z naszego portfolio do VR-u. Lada dzień ruszymy z pierwszym wspólnym projektem, którego port otrzyma tryb priorytetowy w ramach działań Movie Games VR. Liczba odbiorców gier na VR przybywa, a dostępnych projektów wciąż nie jest zbyt duża, widzimy w tym szansę dla zwiększenia sprzedaży naszych gier, stąd stała współpraca z Movie Games VR. Według dostępnych danych wartość rynku wirtualnej rzeczywistości w 2020 roku wyniosła 13 mln USD. Według prognoz, do 2025 roku osiągnie wartość 42 mln USD. Chcemy być obecni na tym perspektywicznym rynku”powiedziała prezes Drago entertainment Joanna Tynor, cytowana w komunikacie.

W ramach umowy Movie Games VR zobowiązuje się do portowania wybranych gier z portfolio Drago w technologii wirtualnej rzeczywistości. Po zawarciu umowy wydawniczej i realizacji projektu spółki podzielą się zyskiem z jego sprzedaży. Poszczególne tytuły będą realizowane na podstawie odrębnych umów. Wydanie i marketing gry pozostaje po stronie Drago entertainment, podkreślono.

„Jeszcze przed premierą 'Gas Station Simulator’ bardzo uważnie przyglądaliśmy się produkcjom z portfolio Drago. Już wtedy w naszych głowach zrodził się pomysł, aby nawiązać z nimi współpracę. Jako Movie Games VR chcemy przyczynić się do przeniesienia produkcji Drago entertainment na platformę wirtualnej rzeczywistości. Współpracę tę traktujemy zdecydowanie priorytetowo w perspektywie nadchodzących miesięcy”dodał prezes Movie Games VR Kamil Mańko.

Drago entertainment powstało w 1998 roku w Krakowie. W 2018 roku do zespołu dołączyli Aleksy Uchański, Maciej Miąsik, Jakub Trzebiński i Mateusz Wcześniak. Wtedy też firma podjęła decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w kwietniu 2021 r.

Spółka Movie Games VR powstała w sierpniu 2021 roku w wyniku przekształcenia charakteru działalności operacyjnej z doradztwa na rynku kapitałowym na produkcję i wydawnictwo gier komputerowych na platformy do wirtualnej rzeczywistości. Wcześniej spółka działała pod nazwą IPO Doradztwo Kapitałowe.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments