Światowe waluty prą do przodu. Dolar po 5 złotych.

waluta

Główne światowe waluty zyskiwały wobec polskiej złotówki we wtorek, 27 września. Najlepiej wypadł właśnie wczoraj brytyjski funt. Kurs pary walutowej GBP/PLN powrócił powyżej 5,35 PLN i kolejnego dnia, dziś w środę utrzymuje ten poziom. Jednak głównym wtorkowym wydarzeniem było osiągnięcie przez dolara poziomu 5 złotych. Notowania pary EUR/PLN wystrzeliły i aktualnie znajdują się przy 4,80 PLN. Frank szwajcarski natomiast tworzy w środę nowy rekordowy poziom.

Frank z nowym szczytem

Szwajcarski frank wobec złotego stabilizować miał się wczoraj w strefie cenowej 4,98-5,00 PLN. Jednak para walutowa CHF/PLN zdecydowała się przeć do przodu. W konsekwencji kurs znacząco zbliżył się do historycznych szczytów, które utworzone zostały w zeszłym tygodniu. Dziś, w środę 28 września minuty po godzinie 8 frank kosztował jeszcze w okolicach 5,02 PLN. Nie minęła godzina, a szwajcarski frank w relacji do złotego utworzył nowy historyczny szczyt i oscyluje w okolicach 5,05 PLN.

Rynek pary walutowej CHF/PLN utworzył dziś rano nowy historyczny szczyt. Niewykluczone, że rajd franka w stosunku do złotego będzie w najbliższym czasie kontynuowany. Poziomem, który odpowiadać może teraz za dalsze wznoszenie franka, jest obszar cenowy 5,03 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 28.09.2022

Notowania EUR/PLN przy 4,80 PLN

We wczorajszym artykule w przypadku pary walutowej EUR/PLN pisaliśmy, że ta ma realną szansę, aby zebrać się do poziomu 4,79 PLN. Rzeczywiście wczoraj, we wtorek w godzinach wieczornych notowania pary EUR/PLN sięgnęły poziomu 4,79 PLN. Dziś od rana euro kontynuowało wzrost i kurs aktualnie znajduje się przy 4,80 PLN.

Dolar kosztuje 5 złotych

Stało się, amerykański dolar przekroczył wczoraj, 27 września barierę 5 złotych. Notowania pary USD/PLN prą również kolejnego dnia do przodu. Za dolara najwięcej płaciło się dziś w okolicach 5,03 PLN.

Rynek pary walutowej dolara do złotego ma szansę w dalszym ciągu kontynuować podejście wzrostowe. Teraz obszarem, który wspiera wzrost notowań USD/PLN, są okolice ceny 4,95 PLN. Tak długo, jak ten zakres będzie utrzymywany, kurs dolara ma szansę rosnąć.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 28.09.2022

Kurs pary GBP/PLN wraca powyżej 5,35 PLN

Tak jak wspomnieliśmy, najlepiej wczoraj wobec złotówki wypadł brytyjski funt. Notowania pary walutowej GBP/PLN powróciły powyżej poziomu 5,35 PLN w godzinach wieczornych. Wówczas jednak nie został utrzymany ten zakres. Dziś funt szterling natomiast postawił na pewny wzrost i wrócił do 5,35 PLN. Tym razem jednak ten poziom jest utrzymywany.

Podsumowanie

Zarówno frank szwajcarski, jak i amerykański dolar utworzyły dziś nowe historyczne poziomy. We wrześniu historia tych walut wobec złotego pisze się na naszych oczach.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments